• Artimiausi renginiai
  • http://svi.lt/events/trecias-ekonomikos-ir-lyderystes-mokyklos-uzsiemimas-finansinis-savarankisumas/
    04-09

    Trečias Ekonomikos ir lyderystės mokyklos užsiėmimas. Finansinis savarankišumas

Jaunimo verslo idėjų konkurso nugalėtojai jau aiškūs
2016-08-11

siauliai_small

 

            Pasibaigė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos skelbtas Jaunimo verslo idėjų finansavimo konkursas. Jam buvo pateikta 14 paraiškų, konkurse dalyvavo 13 jaunų iki 29-erių  metų amžiaus šiauliečių. Komisija po ilgų svarstymų ir ginčų atrinko penkias paraiškas, kurių teikėjai gaus savivaldybės finansinę paramą – pirmiausia jiems bus įteiktos numatytos nuo 500 iki 2500 eurų negražintinos premijos ir sertifikatai, o paskui geriausių idėjų autoriai bus pakviesti pasirašyti sutartis, pagal kurias jaunieji verslininkai turės galimybę pretenduoti ir į kitą savivaldybės finansinę paramą.

„Manau, kad pateiktos paraiškos tikrai nusipelnė dėmesio, jaunieji verslininkai planuoja užsiimti labai įvairia veikla. Geriausiais šį kartą pripažinti penki, tačiau ir kitų esamų ar būsimų verslininkų požiūris į savo pasirinktą sritį yra rimtas, jie nusiteikę toliau vystyti ir plėtoti savo sumanymus“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys. Šiaulių verslo inkubatorius yra šio konkurso partneris. Verslo inkubatoriaus specialistai konsultavo konkurso dalyvius, užsiėmė mentoryste, dalyvavo pateiktų paraiškų vertinimuose. „Jauniems žmonėms iškilo daug klausimų kaip pildyti paraiškas, konsultavome, kaip pateikti verslo planą, kad jame atsispindėtų ir verslo idėja, ir nuoseklus jos įgyvendinimas, ir būtų numatyti bei prognozuojami kaštai. Dabar belieka  laukti, kaip pavyks viską realizuoti. Mes visuomet pasirengę konsultuoti pačiais įvairiausiais klausimais, nes turime sukaupę didelę jauno verslo vystymosi patirtį, Šiaulių verslo inkubatoriuje užaugo ne viena įmonė, kuri dabar sėkmingai dirba ir plečia savo veiklą“, – sako A. Valys.

Geriausiomis verslo idėjomis šiame konkurse buvo paskelbtos: „onlaine“ pagalbos programėlės sukūrimas (kuriama „online“ pagalbos sistema, kurią galės užsisakyti tinklapio savininkas ir įsidiegti ją į savo puslapį. Atėjus klientui į puslapį, puslapio šone parodoma, jog yra konsultantas, su kuriuo galima iš karto susirašinėti norimais klausimais); akmens apdirbimas kompiuterizuotomis išmaniosiomis staklėmis (akmens formavimo, pjaustymo, graviravimo, frezavimo paslaugų teikimas); „NeoFolk“ rūbų kūrimas (modernių rūbų su folkloro elementais kūrimas ir siuvimas); stalinio 3D spausdintuvo sukūrimas (stalinio 3D spausdintuvo sukūrimas paprastam vartotojui) ir „CrossFit“ sporto klubo įsteigimas (pirmojo oficialaus „CrossFit“ sporto klubo Šiaurės Lietuvoje įsteigimas).

Visi konkurso dalyviai 2016 m. rugpjūčio 16 d. (antradienį) 11 val. kviečiami į Šiaulių miesto savivaldybės salę, kur bus oficialiai paskelbti nugalėtojai, jiems įteiktos premijos ir sertifikatai. Taip pat bus sutarta dėl  tolesnio finansavimo sutarčių pasirašymo. Šiaulių miesto savivaldybės padėkos ir simbolinės dovanos bus įteiktos visiems konkurso dalyviams.

IMG_2895