• Artimiausi renginiai
  • http://svi.lt/events/trecias-ekonomikos-ir-lyderystes-mokyklos-uzsiemimas-finansinis-savarankisumas/
    04-09

    Trečias Ekonomikos ir lyderystės mokyklos užsiėmimas. Finansinis savarankišumas

Šiaulių regiono mokomujų mokinių bendrovių mugė „Tilžėje“ kovo 31 dieną!
2017-02-10

Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugė vyks 2017 m. kovo 31-ąją, penktadienį, 11 – 14 val. „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centre ( Tilžės g. 225, Šiauliai), prie fontano. Joje dalyvaus per dvidešimt mokinių bendrovių iš visos Lietuvos.
„ Ši mokinių verslo ugdymo forma pasaulyje gyvuoja jau seniai, Lietuvoje pirmosios bendrovės įsikūrė daugiau nei prieš dvidešimt metų. Taisyklės yra gana paprastos – vyresnių klasių mokiniai (gimnazistai), vadovaujami mokytojo, įkuria MMB ir pradeda vystyti verslo idėją. Kiekviena tokia bendrovė turi verslo konsultantą – versle patyrusį žmogų. Paprastai prasidėjus mokslo metams įkuriama bendrovė, suformuojamas akcijų paketas (tradiciškai įstatinis kapitalas yra apie 100 Eur, akcijas įsigyja mokinių tėvai, mokytojai, draugai), išvystomas verslas ir pavasarį akcijos išperkamos, o bendrovė uždaroma. Įmonė veikia ne ilgiau kaip devynis mėnesius. Toks ciklas leidžia mokiniams pamatyti visus verslo kūrimo etapus, užsiimti rinkodara, dalyvauti mugėse, pardavinėti savo sukurtą produktą ar paslaugą“, – taip trumpai MMB pristato Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys.
Verslo inkubatorius kartu su Šiaulių miesto savivaldybe ir Lietuvos Junior Achievement organizacija ir yra Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugės iniciatoriai bei rengėjai. A. Valys apgailestauja, kad Šiaulių miesto mokyklos, anksčiau šioje srityje buvo labai aktyvios, apleido pozicijas – mieste veikia tik šešios MMB: net trys J. Janonio gimnazijoje, dvi – Šiaulių universiteto gimnazijoje ir viena – Simono Daukanto gimnazijoje. Jas visas pamatysime ir kovo 31-ąją rengiamoje mugėje. Joje taip pat dalyvaus mokiniai iš Kauno, Klaipėdos, Mažeikių, Joniškio r. – Žagarės, Radviliškio, Pakruojo r. – Linkuvos ir Naujosios Akmenės.
Ką gamina ir parduoda mokiniai? Produkcija – pati įvairiausia, čia galima įsigyti originalių papuošalų, aksesuarų telefonams, rašiklių, suvenyrų, laikrodžių ir daugybę kitų gaminių. Mugėje bus prekiaujama ir maisto produktais, kurie žavi savo įpakavimu ar pateikimu, taip pat bus teikiamos ir įvairios paslaugos: pasiūlys sukurti interneto puslapį, uždės logotipą ant rašiklių ar kitų daiktų, konsultuos apie uogų rinkimo kombaino gamybą ir kt.
Mokinių bendrovės rungtyniaus tarpusavyje dėl 13 įsteigtų nominacijų („Praktiškiausia idėja“, „Versliausia bendrovė“, „Ekologiškiausias verslas“ ir kt.). „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centro lankytojai rinks jiems simpatiškiausią bendrovę. Beje, mugės lankytojai dalyvaus loterijoje, kurioje galės laimėti mokinių gaminių.
Tad verta apsilankyti Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugėje – palaikykime mokinius, paskatinkime jų verslumą, įsigykime gražių dovanų ar suvenyrų.
Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugės rėmėjai – „Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centras, verslo bendrovės „Splius“, „Bigso“, „Vilmers, „Bodesa“, „Rūta“, 8toGo įmonė, (First Priority), „Swedbank“, „Elva“, „Busturas“, viešoji įstaiga „Versli Lietuva“.
Pernai metų mugės vaizdai: https://www.youtube.com/watch?v=W4s4DhhMuBI