• Artimiausi renginiai
 • http://svi.lt/events/verslo-valdymo-ir-apskaitos-programos-bc-plius-kursai-2/
  02-19

  Verslo valdymo ir apskaitos programos BC Plius kursai

 • http://svi.lt/events/bendravimas-bendradarbiavimas-parama-kas-ir-kaip-stiprina-versla/
  02-19

  Mokymai „Bendravimas, bendradarbiavimas, parama – kas ir kaip stiprina verslą?“

 • http://svi.lt/events/renginys-it-specialistams-siauliaiphp-v-12/
  02-28

  Renginys IT specialistams ŠiauliaiPHP v. 12

Mokymai „Bendravimas, bendradarbiavimas, parama – kas ir kaip stiprina verslą?“

 

ANKETA  https://goo.gl/forms/RFwLc06JRSuUKRrw2

 

 

Mokymai apie AMAZON

Šiaulių verslo inkubatoriuje sausio 23 dieną surengti mokymai apie esminius prekybos per AMAZON principus sulaukė didžiulio dėmesio – internetinio verslo galimybės domina ir pradedančiuosius verslininkus, ir jį jau plėtojančius. Mokymus vedė Vytautas Vorobjovas, kurio prekybos Amazon patirtis – nuo 2013. 

 Apie paramą verslui Latvijoje ir Lietuvoje

Sausio 15-ąją, Šiaulių verslo inkubatoriuje surengtoje diskusijoje Latvijos mokslų akademijos Ekonomikos instituto direktorė dr. Nina Linde pristatė tyrimą „Verslo paramos sistemos įgyvendinimo galimybės Latvijoje ir Lietuvoje“. Buvo tirta situacija Lietuvos ir Latvijos pasienio regionuose: surinkti ir apibendrinti įvairūs duomenys, statistika, tyrimo anketas pildė abiejų šalių verslo ir kitų organizacijų atstovai.
„Tyrimo rezultatai byloja, kad verslo parama Lietuvoje išvystyta geriau, latviams yra iš ko pasimokyti“, – sakė apibendrindama dr. Nina Linde.

 

Nuotraukose – Latvijos mokslų akademijos Ekonomikos instituto direktorė dr. Nina Linde pristatė tyrimą „Verslo paramos sistemos įgyvendinimo galimybės Latvijoje ir Lietuvoje“.

Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014–2020 projektas „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje“, Nr. LLI-131

 

 

 

 

 

 

 Renginio trukmė – 10.00-17.00

Registruokitės iš anksto: https://goo.gl/forms/zMHC5sYBYG327p913

Šešių dienų verslumo mokymai padėjo dalyviams pasiruošti kokybišką verslo planą 
Šiaulių verslo inkubatorius, įgyvendindamas projektą “Verslo paramos kūrimas ir prieinamumo gerinimas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui”, Nr. LLI-131, kurio metu siekiama gerinti verslo paslaugų kokybę Lietuvoje ir Latvijoje, lapkričio 14,15,16 ir 21, 22, 23 dienomis suorganizavo verslumo mokymus pradedantiesiems verslininkams.
Mokymų dalyviai – būsimi ar visai neseniai pradėję verslą žmonės. Mokymų metu buvo analizuojamos pagrindinės verslo plano dalys. Pradedant savo verslą, nesvarbu, ar plečiatės, ar dairotės išorinio finansavimo, privalu turėti verslo planą. Tikimasi, kad mokymai buvo naudingi ir verslo planai padės greičiau pasiekti sėkmingų verslo rezultatų per trumpesnį laiką.
Nuotraukose – akimirkos iš paskutinės mokymų dienos. Verslo planų pristatymas, pažymėjimų įteikimas.

 

Šešių dienų verslumo mokymai startavo! 
Šie mokymai skirti tam, kad dalyviai gautų visas būtinas žinias verslo pradžiai.
Mokymai suskirstyti į teorinę ir praktinę dalis. Teorinėje dalyje bus apžvelgtos šios temos: savęs įgalinimas, verslo planavimas, marketingas, finansavimas, teisė, IT priemonės. Praktinės dalies metu dalyviai analizuos rinką, poreikius. Vienas iš pagrindinių mokymų tikslų – kuo patraukliau parengti verslo planą.
Mokymai organizuojami įgyvendinant projektą “Verslo paramos kūrimas ir prieinamumo gerinimas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/ Parama verslui” Nr. LLI-131. Projektas finansuojamas pagal Interreg V-A Latvija-Lietuva programą 2014-2020.

 

 

Ketvirtasis projekto “VERSLO PARAMOS KŪRIMAS IR PRIEINAMUMAS ŽIEMGALOJE, KURŽEMĖJE IR ŠIAURĖS LIETUVOJE/PARAMA VERSLUI” valdymo grupės susitikimas  Panevėžyje

2018 m. lapkričio 13 d. Panevėžyje įvyko ketvirtasis Interreg Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014-2020 projekto „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumo gerinimas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui“, Nr. LLI-131 partnerių susitikimas. Šis susitikimas buvo skirtas trečiojo periodo veiklų aptarimui, rezultatui pasidalinimui. Diskusijų metu sudėlioti ir nuspręsti likę veiksmai iki projekto užbaigimo.

 

 

Šešių dienų mokymai pradedantiesiems verslininkams

Registracija nuo  splaio 29 dienos el.p. rita@svi.lt

 

MOKĖSI BŪSIMIEJI MENTORIAI

2018 m. rugsėjo 24-25 dienos

Šiaulių verslo inkubatoriuje rugsėjo 24-25 dienomis vyko būsimųjų mentorių mokymai. Šiaulių verslo inkubatoriaus konsultantai Tomas Martinaitis ir dr. Milda Damkuvienė supažindino susirinkusius su mentoryste, jos esme, aiškinosi, kokie skirtumai tarp mentorystės ir kaučingo, diskutavo dėl bendravimo, jo įgūdžių tobulinimo. Kadangi mentorius – tai patyręs verslininkas arba vadybos specialistas, turintis verslo žinių ir norintis skirti savo laiką, patirtį bei patarimus kitiems, todėl į mokymus susirinko tie žmonės, kurie, anot jų, konsultacijomis ir pagalba kitiems užsiima jau seniai. Anot konsultanto T. Martinaičio, mentoriaus pagalba yra neatlygintina, tad čia reikia ir pašaukimo, ir noro, ir gebėjimų bendrauti. Daugelis susirinkusiųjų į mokymus pabrėžė, kad pasirinko juos, nes norėjo pasigilinti būtent į mentorystę, išsiaiškinti sau, kokios mentoriaus bendravimo su konsultuojamu verslininku ribos, ką mentorius turėtų ir ko neturėtų daryti. Sakykime, nederėtų kištis į konsultuojamojo asmeninį gyvenimą, keisti jo idėjas, kitaip tariant – auklėti. Mentoriaus tikslas yra padėti jaunam verslininkui orientuotis verslo pasaulyje, padėti vystyti verslą, siekti užsibrėžtų tikslų, išmokyti kritiškai pažvelgti į problemas, į verslą, apsvarstyti alternatyvas ir pan.

“Norėjosi pagilinti savo žinias, gauti praktinių žinių, pabendrauti su panašia veikla užsiimančiais žmonėmis. Juk ateina laikas, kai jau nori ir gali tapti mentoriumi ir padėti kitiems”, – sako mokymuose dalyvavusi MB “Personalo pokyčiai” vadovė Ernesta Laurinavičienė. UAB “Sovis” atstovas Saulius Šimkus teigė, kad jis yra iš tos kartos, kuri linkusi mokytis, nes išties žmogui reikia nuolat atnaujinti savo žinias, bendrauti su bendraminčiais, pažinti kitų profesijų žmones. Saulius pabrėžė, kad mokymuose jis sutiko nuostabių, anot jo, “prisisukusių” žmonių, kurie tikrai turi kuo dalintis.

Anot konsultantės M. Damkuvienės, mentorius turi turėti verslo patirties, tačiau svarbiausia – žmogaus noras padėti kitam, bendrauti, mokėti būti šalia, kai to reikia. Anot konsultantės, dažnai žmonės užduoda sau klausimą, ar jis gali būti mentoriumi. Atsakymui pagrindinis argumentas yra toks: ar tu nori padėti? Ir reikia žinoti, kad mentorius būtinai išklauso, užduoda klausimus, skatina kelti įgyvendinamus tikslus, ragina mokytis, pataria, dalinasi patirtimi ir kontaktais.

Mentoriai gali padėti ne tik pradedantiems verslą asmenims, bet ir įmonei, kuri siekia plėtoti savo veiklą. Rekomenduojama, kad pradedančiuosius verslininkus konsultuotų mentoriai, kurie turi bent dviejų metų verslo patirtį, o konsultuoti dėl verslo plėtros turėtų mentoriai su ne mažesniu kaip penkerių metų verslo stažu.

Mokymuose buvo daug bendraujama tarpusavyje, susirinkusieji kartu sprendė įvairias problemas, atliko užduotis. Konsultantai pabrėžė, kad mentoriaus pagrindinės savybės – atvirumas, noras teikti pagalbą, noras dalintis patirtimi, pasiryžimas aukoti savo laiką, pozityvus požiūris į besimokantįjį, gebėjimas klausytis, kantrybė, gebėjimas analizuoti kito verslininko situaciją ir t.t.

Baigusiems mokymus buvo įteikti pažymėjimai, jie suteikia galimybę jungtis prie Verslo mentorių tinklo ir toliau kryptingai padėti tiems, kuriems patyrusio verslininko pagalba labai naudinga ir reikalinga.

Šie mokymai rengiami pagal projekto programą: Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa 2014–2020, Projektas „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/ Parama verslui“, Nr. LLI-131.

 

 

 

Rugsėjo 24-25 dienomis kviečiame į mokymus mentoriams

Registracijos forma https://goo.gl/forms/T8cpYvhgc0LrJmnu1

 

Trečiasis projekto “VERSLO PARAMOS KŪRIMAS IR PRIEINAMUMAS ŽIEMGALOJE, KURŽEMĖJE IR ŠIAURĖS LIETUVOJE/PARAMA VERSLUI” valdymo grupės susitikimas  Latvijoje, Saldus mieste

2018 m. birželio 7 dieną Saldus mieste, Latvijoje įvyko trečiasis programos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną projekto  “Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui”, Nr. LLI-131 valdymo grupės  susitikimas. Projekto partneriai susipažino su nauja pagrindine projekto vadove Anita Diebele, pasidalino projekto pasiektais veiklos rezultatais per antrąjį projekto periodą. Kiekvienas partneris pristatė savo nuveiktus darbus. Diskusijų pagalba, buvo aptartos trečiojo ir ketvirtojo periodų veiklos.

Kitas susitikimas planuojamas 2018 metų spalio mėnesį Panevėžyje.

 

 

Kovo 6 diena

Verslo diena: Lietuvai ir Latvijai reikia glaudesnio bendradarbiavimo 

 

„Šiaulių regiono ekonominė padėtis: dabartis, iššūkiai, dabartinės situacijos ir perspektyvos“ – taip vadinosi kovo 6 dieną Ch. Frenkelio viloje surengtas Verslo dienos renginys. Vyko konferencija, kurioje dalyvavo  projekto „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/ PARAMA VERSLUI (Creating of business support system and the availability in Zemgale, Kurzeme and Northern Lithuania/ BUSINESS SUPPORT), Nr. LLI-131  partneriai – Lietuvos ir Latvijos atstovai. Renginys buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui pažymėti.

 

Interreg Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014–2020 projektą „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui“ įgyvendina šeši partneriai, vadovaujami Žiemgalos planavimo regiono  (LV). Projektas skirtas stiprinti verslą konsultuojančias įstaigas, kurti verslo paramos sistemą, kuri sudarytų kuo palankesnes sąlygas besikuriančiam ar jau dirbančiam verslui.

Konferenciją Šiauliuose surengė vienas iš projekto partnerių – VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius. Jo direktorius Alius Valys ir pradėjo konferenciją, pasveikindamas visus susirinkusius. Sveikinimo žodį taip pat tarė projekto vadovė Anna Builo-Hoļme.

Pranešimus konferencijoje skaitę pranešėjai akcentavo, kad kaimyninės šalys per mažai bendradarbiauja, o rašytojas ir filosofas, Klaipėdos universiteto docentas Arvydas Juozaitis buvo itin kategoriškas, anot jo, šalys gyvena lyg atsukusios viena kitai nugarą, nepasitikėdamos viena kita. „Nepasitikėjimas yra nesidomėjimas, Lietuvos ambasadoje nėra kultūros ataše, niekas nedirba sistemingo darbo, kad šalys bendradarbiautų, kad plėtotųsi glaudūs ryšiai“, – sakė A. Juozaitis. Jo pranešimo tema – „Latvijos ir Lietuvos verslininkų bendradarbiavimas dabar ir jo istorinis pagrindas. Kas geriau: bendradarbiauti ar tiesiog konkuruoti tarpusavyje?“. Projekto vadovės Anna Builo-Hoļme nuomone, santykiai tarp šalių yra šilti, tačiau norisi jį kilstelėti į dar aukštesnį, lygį – būtent toks yra ir šio projekto tikslas. „Nesikooperuojame eksporto srityje, nors kap mažos šalys galėtume tai daryti“, – sakė A. Builo-Hoļme. „Latvijos ir Lietuvos verslo patirtis ieškant naujų rinkų ir naujų partnerių  bendradarbiaujant abiejų šalių asocijuotoms verslo struktūroms“ skaitė Alfredas Jonuška, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinis direktorius, kuris yra ir Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto narys. A. Jonuška akcentavo Europos Sąjungos rengiamų su ekonomika susijusių dokumentų įtaką visų bendrijos šalių ekonomikai. Šiaulių Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vyr. specialistė Daiva Jonuškienė supažindino susirinkusius su rūmų veikla, jų pagalba regiono verslui ir jo tarptautiniam bendradarbiavimui.

Šiaulių universiteto Mokslo instituto direktorė, profesorė, socialinių mokslų daktarė Diana Cibulskienė, kuri buvo ir konferencijos moderatorė, pranešime „Šiaulių regiono ekonominė padėtis: dabartis, iššūkiai, dabartinės situacijos ir perspektyvos“ išsamiai pristatė regiono verslo ir socialinę struktūrą, verslo jo išteklius, galimybes ir potencialą.

Konferencijos pabaigoje vyko diskusija, pasikeitimas patirtimi, nuomonėmis tarp Latvijos ir Lietuvos verslininkų. Vėliau konferencijos dalyviams buvo parodytas filmas, pristatantis tarpukario Šiaulius, taip pat buvo surengta ekskursija po Ch. Frenkelio vilą.

Anot Šiaulių verslo inkubatoriaus vadovo A. Valio, Verslo dieną nuspręsta surengti konferenciją, nes tai puiki forma susitikti, diskutuoti ir aptarti rūpimus abiems šalims klausimus. „Su latviais esame kaimynai, todėl visiems reikėtų kuo aktyviau judinti sustingusius verslo santykius, ką pažymėjo ir visi konferencijos pranešėjai.

Įgyvendinamo projekto pagrindinis tikslas ir yra skatinti verslumo plėtrą, sukurti verslo paramos sistemą ir puoselėti verslo idėjų gyvybingumą, sutelkiant dėmesį į verslo pradžią ir savarankišką veiklą, įtraukiant verslo paramos institucijas“, – sakė A. Valys.

 

 

BUSINESS DAY IN ŠIAULIAI. CONFERENCE: „THE ECONOMIC SITUATION IN THE ŠIAULIAI REGION: PRESENT, CHALLENGES, CURRENT SITUATIONS AND PERSPECTIVES“

06 March 2018

Agenda Business day Siauliai 6 March 2018

 

Ketvirtasis TOP konsultantų mokymų etapas

2017 m. gruodžio 05-07 d. Uzvara, Latvijoje įvyko Interreg Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014-2020 projekto „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumo gerinimas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui” Nr. LLI-131, ketvirtasis, paskutinis mokymų etapas konsultantams, skirtas susipažinti su mentorystės plėtros metodais ir priemonėmis. Konsultantų mokymai yra viena iš projekte suplanuotų veiklų.

 

 

Trečiasis TOP konsultantų mokymų etapas

2017 m. lapkričio 14-16 d. Ozelnieki, Latvijoje įvyko Interreg Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014-2020 projekto „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumo gerinimas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui” Nr. LLI-131, trečiasis mokymų etapas konsultantams, skirtas susipažinti su mentorystės plėtros metodais ir priemonėmis.

 

Seminaras, skirtas nustatyti kliūtis vykdant eksporto veiklą. Lapkričio 2 diena, Latvija, Bauskė

Lapkričio 2 dieną Latvijoje, Bauskėje LATLIT 2014-2020 projekto „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui” Nr. LLI-131“ partneriai kartu su eksporto ekspertais rinkosi Į Eksporto seminarą, kur buvo aptartos pagrindinės problemos, susijusios su eksportu,diskutuojama kaip galima būtų sumažinti kliūtis eksportui ir jo plėtrai.
Seminaro akimirkos:

 

ANTRASIS PROJEKTO “VERSLO PARAMOS KŪRIMAS IR PRIEINAMUMAS ŽIEMGALOJE, KURŽEMĖJE IR ŠIAURĖS LIETUVOJE/PARAMA VERSLUI”, Nr. LLI-131, VALDYMO GRUPĖS SUSITIKIMAS ŠIAULIUOSE

2017 m. spalio 27 dieną Šiaulių verslo inkubatoriuje įvyko antrasis programos Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną projekto  “Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui”, Nr. LLI-131,  valdymo grupės  susitikimas. Partneriai pasidalino projekto pasiektais veiklos rezultatais per pirmąjį projekto periodą, kiekvienas pristatė savo nuveiktus darbus. Diskusijų ir grupinių užsiėmimų pagalba, buvo aptartos antrojo ir trečiojo periodų veiklos.

Kitas susitikimas planuojamas Latvijoje 2018 metų balandžio mėnesį.

 

 

TOP KONSULTATŲ MOKYMAI LIEPOJOJE

2017 m. rugpjūčio 29-31 d. Liepojoje vyko antrasis mokymų etapas apie mentorystės plėtros metodus ir priemones projekto „Verslo paramos kūrimas ir prieinamumo gerinimas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui“, LLI-131,  konsultantams. Projektą  pagal Interreg Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014-2020 programą įgyvendina Šiaulių verslo inkubatorius kartu su kitais Latvijos ir Lietuvos partneriais. Mentorių mokymai yra viena iš projektų suplanuotų veiklų. Kiti mokymai numatomi lapkritį ir gruodį.

Informacija apie programą: www.latlit.eu

Akimirkos iš mokymų:

 

 

BALANDŽIO 21 DIENĄ STARTAVO LATLIT 2014-2020 PROJEKTAS “ VERSLO PARAMOS KŪRIMAS IR PRIEINAMUMAS ŽIEMGALOJE, KURŽEMĖJE IR ŠIAURĖS LIETUVOJE/PARAMA VERSLUI“, NR. LLI-131

Balandžio 21 dieną Šiaulių verslo inkubatorius dalyvavo Interreg Latvijos-Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos 2014- 2020 projekto “ Verslo paramos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Parama verslui“, Nr. LLI-131, pirmąjame partnerių susitikime.
Projektas skirtas skatinti verslo plėtrą Žiemgalos regione ir Šiaurės Lietuvoje, teikiant paramos sistemą ir skatinant verslo idėjos gyvybingumą.