1 Renginys skirtas Verslo dienai. Rokas Tamošiūnas ragino pasitikėti ir nerti į „startupų“ pasaulį.

svi-sms (2)

„Neapribokite patys savęs, pasitikėkite ir bandykite“, – drąsino inovatyvaus verslo skatintojas, „startupų“ investuotojas ir patarėjas, akceleratoriaus „StartupHighway“ įkūrėjas Rokas Tamošiūnas jaunus šiauliečius – studentus, mokinius, verslininkus, gausiai susirinkusius į Šiaulių verslo inkubatorių, kur vyko seminaras „Informacinių technologijų įtaka jaunų žmonių profesiniams pasirinkimams“. Šis seminaras – vienas iš Jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos, kurią finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, įgyvendina Šiaulių verslo inkubatorius renginių, skirtų Verslo dienai.

Lietuva palanki „startupams“

Rokas Tamošiūnas inovatyvaus verslo skatinimu užsiima nuo 2008-ųjų – padeda „startupams“ pritraukti investicijas, kurti produktus bei suburti komandą. Nuo 2011-ųjų jis ir pats pradėjo aktyviai investuoti į startupus“, jau yra investavęs į 24 įmones. Anot R. Tamošiūno, Lietuvoje yra itin palankios sąlygos  startuoliams, augimo potencialą turintiems naujiems technologiniams verslams. Jauni žmonės, kurie neatsilieka nuo informacinės pažangos, kuria inovacijas įprastiems kasdieniams dalykams, sugeba pritraukti didžiules investicijas, vėliau sėkmingai parduoda savo verslus pasaulinėms korporacijoms. Be to, nemažai su IT technologijomis susijusių įmonių savo padalinius noriai kuria Lietuvoje, nes čia randa daug kūrybingų jaunų ir gabių žmonių, besidominčių šia sritimi.

Kaip sėkmingus pavyzdžius R. Tamošiūnas pateikė lietuvių sukurtą „startupą“ „Salonium“, naudojamą grožio salonų užsakymų bei rezervacijų valdymui, itin sėkmingą produktą „DtecNet“, skirtą kovai su piratavimu internete, „YPlan“ – skirtą laisvalaikio renginių bilietų rezervavimui ir kt. Pritraukę investicijų, išplėtoję verslą jauni verslininkai vėliau labai sėkmingai juos parduoda tarptautinėms korporacijoms.

Praktiški patarimai

Nuo ko pradėti? Į šį klausimą atsakydamas R. Tamošiūnas stengėsi paskatinti seminaro dalyvius nepabijoti imtis „startupų“  kūrimo ar jungtis į jau veikiančias komandas. „Galima bandyti kurti savo sumanytą produktą, bet galima sėkmingai jungtis ir jau prie besikuriančių komandų „startupo“ įgyvendinimui ir vystymui. Labai svarbu tapti komandos nariu, nes čia gauni neįkainojamos patirties“, – sakė R. Tamošiūnas.

Jis ragino jaunus žmones aktyviai dalyvauti specializuotuose renginiuose Lietuvoje, kur užsimezga pažintys, dalijamasi patirtimi, gimsta daug idėjų. Štai itin didžiulio populiarumo sulaukia 6 tūkstančius ir daugiau dalyvių sutraukianti kasmetinė konferencija „Login“, kur atvyksta pasaulio investuotojai, „startupais“ ir kitais jaunais verslais besidomintys investuotojai. Populiarus ir „Forum One“ renginys, kasmet vyksta konferencija, skirta būtent studentams, taip pat daug didesnių ir mažesnių renginių, naudingų pradedantiems savo žingsnius „startupų“ kūrimo kelyje. Tamošiūnas sakė, kad turint svajonę nelengva surasti investicijų jai įgyvendinti. Tačiau pasaulyje, tuo pačiu ir Lietuvoje, kuriasi palanki sistema jaunam verslui paremti, yra nemažai „verslo angelų“ bei akceleratorių, kurie ieško jaunų žmonių su ambicijomis, rizikuoja ir investuoja ankstyvoje verslo stadijoje.

Seminaro dalyviams pranešėjas siūlė veiklos pradžioje vengti didelių klaidų, tačiau visai be jų tikrai nebus apsieita. R. Tamošiūnas siūlė viską „dėti“ į dvi dėžutes – „Aš žinau, kaip padaryti šį darbą“ ir „Einu ir paklausiu“. Patirties turintis investuotojas sakė, kad jauni žmonės turėtų nebijoti klausti, konsultuotis, bendrauti su profesionalais, kurie ir padėtų išvengti didelių klaidų.

Kitas  Verslo dienos renginys – lapkričio 13-ąją

„Labai džiaugiamės, kad seminaras su R. Tamošiūnu sulaukė tokio didelio jaunų žmonių susidomėjimo. Šį renginį skyrėme Verslo dienai, kuri Lietuvoje kasmet minima antrąjį lapkričio penktadienį. Jau antri metai kartu su Šiaulių miesto savivaldybe įgyvendiname Jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programą. Seminaras-susitikimas su didžiausio verslo akceleratoriaus Baltijos šalyse „Startup Highway“ įkūrėju Roku Tamošiūnu buvo pirmasis Verslo dienos renginys. Antras šios dienos renginys vyks lapkričio 13-ąją“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus vadovas Feliksas Alius Valys.

IMG_9733 IMG_9736 IMG_9744