Antrasis Verslo dienos renginys Šiaulių verslo inkubatoriuje

svi-sms (2)

Kasmet antrąjį lapkričio penktadienį Lietuvoje minima Verslo diena – ją pažymi ir Šiaulių verslo inkubatorius, jau antri metai įgyvendinantis Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą Jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programą. Todėl ir Verslo dienos šūkis šiais metais „Jaunimas versle“, ir Verslo dienos renginiai buvo susiję su jaunimo verslo naujovėmis, sėkmingomis istorijomis ir ateities perspektyvomis.

IMG_9792

Lapkričio 5 d. vykusio renginio metu gausiai jaunimo auditorijai prisistatė didžiausio verslo akceleratoriaus Baltijos šalyse „Startup Highway“ įkūrėjas Rokas Tamošiūnas, „startupų“ investuotojas ir patarėjas, aktyvaus bendruomenės dalyvio „Open Coffee Club Vilnius“ įkūrėjas. Nuo 2008 m. dirbantis su „startupais“, R. Tamošiūnas padeda jiems pritraukti investicijas, kurti produktus, suburti komandą.

Antrajame renginyje, kuris vyko praėjusį penktadienį, su jaunimu bendravo VšĮ „Versli Lietuva“   personalo vadovė Simona Gailiūnaitė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Šiaulių verslo inkubatoriuje įsikūrusios įmonės „Totus data“ vadovas Tautvydas Milaknis bei Jungtinėje Karalystėje sėkmingą verslą pradėjęs ir į Lietuvą grįžęs judesio grafikos dizaineris, animacijos studijos „Zazu“ įkūrėjas Matas Zaloga.

Apie mentorystę kalbėjusi S. Gailiūnaitė jauniems žmonėms sakė: „Mentorius – tai ne tas, kuris parodo, kaip geriausiai padaryti, bet tas, kuris priveda tave prie teisingo sprendimo“. Pasak pranešėjos, patyrę verslininkai bendraudami su jaunimu ir patys praturtėja naujomis idėjomis. Pranešusi apie ketinimus šalyje kurti mentorystės centrus, S. Gailiūnaitė užsiminė, kad Šiauliai gali tapti vienu tokių centrų.

IMG_9797

Kitas Verslo dienos svečias, UAB „Totus data“ vadovas Tautvydas Milaknis, verslą pradėjo būdamas 14-os ir dabar save vadina verslininku su dešimties metų stažu. Biuro įrangos nuoma, interneto svetainių kūrimu užsiimantis Šiaulių verslo inkubatoriaus „gyventojas“ sako, kad viena svarbiausių sėkmingo verslo ašių – gera komanda. Būdamas tikras šiaulietis, jaunas verslininkas sako, kad Šiauliuose mato daug verslo perspektyvų.

IMG_9808

„Esu ne verslininkas, o menininkas“, – taip auditorijai prisistatęs kitas šiaulietis Matas Zaloga turi kuo pasidalyti su jaunimu. Po studijų Didžiojoje Britanijoje grįžęs į Šiaulius, animacijos studijos „Zazu“ įkūrėjas parsivežė ir neeilinės patirties. Jau po pirmo kurso sulaukęs vienos animacijos studijos savininko prašymo pagelbėti, negalėjo patikėti sėkme: teko dirbti prie „Formula-1“ vizualizacijos. Po kiek laiko vėl sulaukęs panašaus kvietimo, jau dirbo prie projektų tokiems žinomiems prekiniams ženklams kaip „Disney“, FIFA, „Formula-1“, „Airbus“, „Bombardier“, „Sky“, BBC.

IMG_9819

Tuo tarpu dar vienas jaunas šiaulietis, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas, Verslo dienos dalyviams pristatė temą „Ką Lietuvos žmonės mano apie verslininkus?“. „Verslininkai išsprendžia kitų žmonių problemas, o verslo esmė – ne kurti darbo vietas, o produktus, uždirbti pelną“, – jaunimui sakė Šiaulių nepalikęs Ž. Šilėnas.

IMG_9825