Dėl subjektų prisijungimo prie geros verslo praktikos

Ukio-ministerija-kviecia-studentus-atlikti-praktika-Jungtiniu-Tautu-Pasaulio-turizmo-organizacijoje_articlethumbLR Ūkio ministro patvirtintas subjektų prisijungimo prie geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumo ir memorandumo logotipo naudojimo tvarkos aprašas.

Šis memorandumas – tai savanoriškas raštiškas institucijos įsipareigojimas užtikrinti sąžiningą kainų litais perskaičiavimą į eurus ir nesinaudoti euro įvedimu kaip pretekstu didinti prekių ir paslaugų kainas.

Verslo subjektai įgyja teisę naudotis specialiu logotipu „Perskaičiuota sąžiningai“, juo pažymėti prekybos ir paslaugų teikimo vietas, naudoti rinkodaros tikslais ir taip informuoti vartotoją, kad laikosi memorandumo principų.

Nuo rugpjūčio 22 dienos, kada visose prekių pardavimo ir paslaugų teikimo vietose kainos skelbiamos litais ir eurais, rinkos priežiūros institucijos pradėjo kontroliuoti, kaip iš tiesų laikomasi reikalavimų. Patikrinimai truks dar 6 mėnesius po euro įvedimo – sausio 1-osios.

Už pažeidimus bus skiriamos nuobaudos. Priežiūros institucijų veiklą kontroliuos ir koordinuos Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, kuri kartą per mėnesį Vyriausybei teiks apibendrintą privalomo kainų nurodymo litais ir eurais laikotarpiu nustatytų pažeidimų ataskaitą.

Visą prisijungusiųjų prie memorandumo sąrašą galite rasti www.euras.lt.

Norintys prisijungti prie Memorandumo ir gauti teisę naudotis logotipu, turite užpildyti prašymo formą, pateiktą dokumento priede.

aprasas ir prasymas