Ekonomikos ir lyderystės mokykloje – verslumu susidomėję gimnazistai

svi-sms (2)

Metų pradžioje Šiaulių verslo inkubatoriuje startavusi Ekonomikos ir lyderystės mokykla pradėjo antrą sezoną. Pirmajame užsiėmime sulaukę itin didelio gimnazistų būrio, mokyklos organizatoriai pasidžiaugė, kad jaunimas vis aktyviau domisi galimybėmis kurti verslą.

„Ši mokykla – tai jūsų ateities variklis“, – pasveikinęs į pirmąjį užsiėmimą gausiai susirinkusius gimnazistus, Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius pabrėžė, kad tai yra unikali proga dar mokykloje iš arčiau susipažinti su verslu, jo lyderiais, patiems išbandyti savo galimybes.

Ekonomikos ir lyderystės mokykla – viena iš Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamos Jaunimo verslumo skatinimo programos, kurią vykdo viešoji įstaiga Šiaulių verslo inkubatorius, veiklų. Šios programos tikslas – sukurti nuoseklią, efektyviai veikiančią sistemą, kuria remiantis būtų sukurtos ir įdiegtos priemonės ugdyti jaunimo verslumą, skatinti Šiaulių jaunimą pradėti verslą ir jį plėtoti.

Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Feliksas Alius Valys, jau 15 metų vadovaujantis verslą pradedantiesiems kurti padedančiai įstaigai, įsitikinęs, jog verslumą  reikia pradėti ugdyti dar mokykloje, kad padėtume jaunimui pasirinkti ateities kelią, sudarytume galimybes jauniems žmonėms iš arčiau susipažinti su verslumui reikalingomis savybėmis, padėtume jiems įvertinti save. Toks ir yra šios mokyklos tikslas.

Organizuoti mokyklą paskatino konkursas

„Tai, kad gimnazistai aktyviai domisi verslo organizavimu, rodo jau prieš metus vykęs jaunimo verslo idėjų generavimo konkursas, kuriame gimnazijų komandos aplenkė net universiteto ir kolegijų atstovus. Šiais metais organizuotos Ekonomikos ir lyderystės mokyklos pirmasis sezonas dar kartą patvirtino, kad jaunimą ši sritis domina. Nemažai gimnazistų, kurie pavasarį baigė pirmąjį šios mokyklos semestrą, dabar vėl panoro tęsti mokslus“, – sakė F.A. Valys.

Pasak mokymus rengiančių Šiaulių verslo inkubatoriaus darbuotojų, Ekonomikos ir lyderystės mokykla nėra įprastinė mokykla. Čia nebus rašomi vertinimo pažymiai, tačiau reikės atlikti namų užduotis bei parengti baigiamąjį atsiskaitymo darbą. Mokymas vyks įvairiomis formomis – nuo paskaitų, ekskursijų, susitikimų iki komandinio darbo mieste bei užmiestyje užduočių. Pagrindinės temos – verslo kūrimo eiga, verslo plano rengimas, idėjų generavimas, makroekonomika, asmeninių finansų planavimas ir valdymas, kūrybinis verslas, išorinė ir vidinė motyvacija: vidinis konfliktas dėl ateities pasirinkimų, socialiai atsakingas verslas. Užsiėmimai vyks kartą per savaitę trečiadieniais nuo 16 valandos, tačiau pagal konkretaus užsiėmimo pobūdį laikas gali būti keičiamas.

Programa – konkreti pagalba jaunimui

„Jaunimo verslumo ugdymo programa labai svarbi Šiaulių miesto jaunimui, nes ji suteikia galimybę sužinoti daug dalykų, susijusių su verslo pradžia, jo vykdymu, įvairiais pradžioje kylančiais sunkumais. Ekonomikos ir lyderystės mokykla – tik viena iš šios programos veiklų, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus finansininkė-konsultantė Rūta Strainienė. – Jauni žmonės Šiaulių verslo inkubatoriuje gali gauti įvairių su verslo kūrimu susijusių konsultacijų, patarimų, pagalbos mokesčių, rinkodaros klausimais. Šios paslaugos teikiamos nemokamai. Šią programą vykdome jau antri metai, ji vis labiau įsibėgėja, apie ją sužino vis daugiau jaunų žmonių.“

Programos veiklų poreikiu neabejoja ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. „Džiaugiuosi, kad savivaldybė rado galimybę skirti lėšų šiai programai, todėl naudokitės šia puikia galimybe, būkit aktyvūs ir siekit rezultatų“, – pavasarį, įteikdamas pirmuosius Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimus gimnazistams, sakė meras. Pasak miesto vadovo, jauniems žmonėms laikas suprasti, kad viskas kainuoja, žinios – taip pat, ir be galo brangiai.

IMG_9364IMG_9379