Ekonomikos ir lyderystės mokyklos finalas – Labanoro girioje

svi-sms (2)

Gruodžio 12 dieną išvyka į Labanoro regioninį parką antrąjį sezoną baigia Ekonomikos ir lyderystės mokykla, metų pradžioje startavusi Šiaulių verslo inkubatoriuje. Pristatydami savo baigiamuosius darbus, šios mokyklos dalyviai teigė ne tik įgiję žinių, kurias pritaikys ateityje, bet ir supratę, kad reikia mokytis drąsos, lyderystės.

Abu sezonus Ekonomikos ir lyderystės mokyklą (ELM) lankiusi Saulė pastebi, kad mokykla patobulėjo. Išvykomis į žinomas įmones – „Barclays“ technologijų centrą, „Baltik Vairą“, Pinigų ir Energetikos bei technikos muziejus, komandiniu žaidimu mieste besidžiaugiantys mokyklos dalyviai sakė, kad ateityje norėtų daugiau praktinių užduočių.

Pasak mokyklos vadovės, Šiaulių verslo inkubatoriaus vyr. finansininkės-konsultantės Rūtos Strainienės, pagrindiniai ELM tikslai – kad mokiniai dar mokykloje galėtų gauti žinių apie verslą, jo pradžią, galėtų susitikti su žinomais verslininkais, išgirsti jų patirtį. Daug dėmesio skiriama lyderystės ugdymui, kad mokiniai per įvairias veiklas, ekskursijas, žygius galėtų geriau pažinti savo asmenines savybes, kad suvoktų, kokį kelią ateityje pasirinkti.

„Išklausę mokyklos dalyvių pasisakymų labai džiaugiamės, kad didžioji dalis tikslų, kuriuos kėlėme mokyklos pradžioje, įgyvendinta. Daugelis mokinių teigiamai vertina įgytas žinias, patirtį ir reiškia norą kitais metais pratęsti mokslus šioje mokykloje. Vadinasi, mums reikia tobulėti, kad kitą sezoną išliktume mokiniams patrauklūs ir reikalingi“, – po baigiamųjų darbų pristatymo sakė mokyklos vadovė.

12343260_1242014289147367_774015662_o 12343496_1242014572480672_1607683804_o 12349621_1242014029147393_1952108660_o

Vis dėlto, pasak R. Strainienės, ELM nereiškia, kad mes ruošiame būsimuosius ekonomistus ar būsimuosius lyderius. Iš tikrųjų tai yra vieta ir laikas, kai kiekvienas gali atsakyti sau į klausimą, kokią ateitį aš noriu rinktis, kokie gebėjimai leis man pasirinkti vienokią ar kitokią profesiją. Labai svarbu, kad kreiptume dėmesį ne tik į ekonomikos augimą, bet ir aplinkosaugą, socialinę atsakomybę, socialinės atskirties mažinimą. Kviesdami įvairius dėstytojus, lektorius, siekėme, kad mokykloje besimokydami mokiniai praktiškai pamatytų verslo kūrimą, aplankytų lyderiaujančias įmones. Siekėme suteikti ir tų bendrųjų žinių, kurios svarbios tiek ekonomistams, tiek kitų profesijų atstovams – apie pinigus, finansų valdymą, asmeninio biudžeto planavimą.

Ekonomikos ir lyderystės mokykla – viena iš Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamos Jaunimo verslumo skatinimo programos, kurią vykdo viešoji įstaiga Šiaulių verslo inkubatorius, veiklų. Šios programos tikslas – sukurti nuoseklią, efektyviai veikiančią sistemą, kuria remiantis būtų sukurtos ir įdiegtos priemonės ugdyti jaunimo verslumą, skatinti Šiaulių jaunimą pradėti verslą ir jį plėtoti. Pasak Šiaulių verslo inkubatoriaus direktoriaus Felikso Aliaus Valio, Jaunimo verslumo ugdymo programa labai svarbi Šiaulių miesto jaunimui, nes ji suteikia galimybę sužinoti daug dalykų, susijusių su verslo pradžia, jo vykdymu, įvairiais pradžioje kylančiais sunkumais.

Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimus gruodžio 16-ąją mokiniams įteiks miesto meras Artūras Visockas.