Ekonomikos ir lyderystės mokyklos mokiniams įteikti pažymėjimai

Gegužės 3-ąją į Šiaulių verslo inkubatorių Ekonomikos ir lyderystės mokyklos mokiniai rinkosi ypatingai progai – pagal Šiaulių miesto savivaldybės numatytą Jaunimo verslumo skatinimo programą organizuojama mokykla išleido jau penktąją laidą. Tad šventinio susitikimo metu buvo pasidalinta užsiėmimų įspūdžiais, gauta patirtimi ir, žinoma, 26 baigusiems mokyklą įteikti Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimai.

Atrodo, dar visai neseniai, 2017 m. vasario 22 d, startavo šių metų Ekonomikos ir lyderystės mokykla, kuomet žaismingai vyko susipažinimas vienų su kitais, mokyklos darbų pristatymas, o štai gegužės 3-ąją vyko baigiamasis užsiėmimas, kurio metu mokyklos baigimo pažymėjimus įteikė Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys. Šių metų Ekonomikos ir lyderystės mokyklą baigė Šiaulių miesto 26 gimnazistai:  Martyna Markevičiūtė, Dovilė Perednytė, Ernestas Lukoševičius, Mindaugas Bružas, Tautvydas Mačiulis (J. Janonio gimnazija), Karolina Noraitė, Simona Litvinskaitė, Justina Jasaitytė, Andrius Andriuškevičius, Gabija Matiukaitė, Greta Muliūnaitė, Evaldas Grublys, Fausta Tamoševičiūtė, Alina Bagdonaitė, Miglė Viliušytė, Paulina Pažerauskaitė, Goda Kulnytė, Emilija Poškaitė, Mantas Perevalovas, Adonis Majorovas, Kamilė Pranckutė, Eisvinas Pranckaitis, Barbora Ražinskaitė, Beatričė Venckutė (Didždvario gimnazija), Gediminas Barauskis (Sauliaus Sondeckio menų gimnazija) ir Gabija Žukaitytė (Lieporių gimnazija).

Rimtus darbus pradėjome kovo 1-ąją, kuomet jau žaismingai formavome komandas, susipažinome su būsimomis užduotimis, nusiteikėme įvairiems užsiėmimams, kurie turėjo supažindinti su verslu, padėti ugdytis asmenines charakterio savybes, pristatyti verslo sėkmės istorijas. .

Vyko devyni mokyklos užsiėmimai, kurių metu nuveikta išties daug, nes mokyklos užsiėmimai dažnai vyko verslo aplinkoje, išvykose. Gimnazistai kovo 8-ąją aplankė ir susipažino su AB „Šiaulių energija“.veikla, apžiūrėjo biokuro katilinę, termofikacinę jėgainę, o kovo 15-ąją jie jau buvo aktyvūs Šiauliuose veikiančios Kane’s arenos svečiais, susipažino su šia iniciatyva, sporto šakomis, renginiais, kuriuos siūlo arenos steigėjai. Žinoma, išskirtiniai Ekonomikos ir lyderystės mokyklos užsiėmimai vyko balandžio 10-13 dienomis Andrioniškyje, Anykščių rajone – čia keturias dienas teorines ir praktines mokymų sesijas vedė patyrę lektoriai, o seminarų temos buvo labai įvairios: streso valdymas, konfliktų sprendimo būdai, bendradarbiavimas, lyderystė ir kt.

Balandžio 26 d. Ekonomikos ir lyderystės mokyklos mokiniai lankėsi verslo parke „Technopolis“, kur susipažino su verslo parko veikla, pamatė, kokios sąlygos yra sudarytos verslininkams, kokios yra plėtros galimybės. Gimnazistai taip pat aplankė naujai įsikūrusį Vilniaus techparką, kuriame dirba startuoliai, verslininkai, veikiantys aukštųjų technologijų srityse. Didelio susidomėjimo sulaukė ir VšĮ „Padirbtuvės“, kurios skatina Maker’s judėjimą Lietuvoje.

„Džiaugiamės, kad Šiaulių miesto gimnazistai jau neblogai žino apie Ekonomikos ir lyderystės mokyklą, noriai prisijungia prie vykdomų užsiėmimų. Tikimės, kad programa, kurią jiems pasiūlome, yra ir įdomi, ir naudinga. Sulaukiame gerų atsiliepimų ir iš gimnazistų, ir iš jų mokytojų. Norisi tikėti, kad jaunus žmones tokie užsiėmimai, pažintys, susitikimai su verslo žmonėmis tikrai padės jiems apsispręsti, renkantis gyvenimo kelią, paskatins imtis savo verslo, išdrįsti rinktis drąsiai“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys.