Geriausia mokinių mokomoji bendrovė – „Best Case 4 You“

2017 m. kovo 31-ąją vykusioje Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugėje dalyvavo 25  MMB iš visos Lietuvos, o geriausia buvo pripažinta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos bendrovė „Best Case 4 You“ (mokytoja Aurelija Šmitienė).

„Tilžės“ prekybos ir laisvalaikio centre šurmuliavusi Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių mugė buvo marga savo pasiūlymais – išradingi jauni žmonės siūlė įsigyti  jų pagamintų papuošalų, stiklo dirbinių, skarelių, originalių atšvaitų, grožiui skirtų gaminių, kvietė užsisakyti sukurti tinklalapius, pasinaudoti renginių organizavimo ar knygnešių paslaugomis.

Jaunimo verslo renginį kartu su Šiaulių miesto savivaldybe organizavo VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius ir VšĮ Lietuvos Junior Achievement. Susirinkusius į verslo šventę pasveikino pastarųjų įmonių vadovai Alius Valys ir Justinas Noreika bei mugės svečias,  LLRI (Lietuvos laisvosios rinkos institutas) prezidentas Žilvinas Šilėnas. Jis MMB vadovaujantiems mokytojams taip pat surengė mokymus „Verslumo ir ekonomikos dėstymo ypatumai gimnazijose“.

Mokiniai ir jų mokytojai mugėje turėjo progą pasidalinti patirtimi, pabendrauti ir parduoti savo gaminius bei paslaugas. Komisija vertino MMB bendrovių pasirengimą, jų verslo aktualumą, idėjos išvystymą ir daugelį kitų dalykų. Mugės pabaigoje buvo apdovanoti nugalėtojai  ir nominacijas pelniusios bendrovės.

Nugalėtoja pripažinta  ir nominaciją GERIAUSIA MOKOMOJI MOKINIŲ BENDROVĖ pelnė J. Janonio gimnazistų bendrovė „Best Case 4 You“ (mokyt. Aurelija Šmitienė). Nugalėtojai taip pristatė savo gaminius: „Siūlome unikalius, atspindinčius pirkėjo asmenybę, priverčiančius išsiskirti iš minios guminius telefonų dėkliukus, kurie yra dekoruoti įdomiais gimnazisčių kūrybiniais darbais. Piešiniai patrauklūs, ypač jaunimui, nes yra nešabloniški, saviti.“ Nugalėtojams apdovanojimus įsteigė UAB „Splius“. Beje, būtent nominacijų stegėjų atstovai ir įteikė apdovanojimus.

Renginyje apsilankė ir Šiaulių miesto meras Arūnas Visockas, kuris ne tik pasveikino jaunus žmones, išbandančius verslo duoną, bet ir įteikė apdovanojimą Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos MMB „GLASSERA“ (mokyt. Danguolė Kerienė), mugėje pristačiusią stiklo gaminius. Ši bendrovė laimėjo savivaldybės įsteigtą nominaciją GERIAUSIA ŠIAULIŲ REGIONO/MIESTO MOKOMOJI MOKINIŲ BENDROVĖ.

Nominacija PRAKTIŠKIAUSIA IDĖJA atiteko Šiaulių universiteto gimnazijai (MMB „Chromatia“, mokyt. Kristina Nosamienė). Atvirlaiškių gamyba užsiimančią bendrovę apdovanojo UAB „Bodesa“. PATRAUKLIAUSIA VERSLO IDĖJA pripažinta Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos MMB „Drop&Pop“ (mokyt. Aurelija Šmitienė), gaminanti ir pakuojanti rankų darbo vonios burbulus be dažiklių. Prizus mokiniams įsteigė UAB „Vilmers“. Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamentas įsteigė nominaciją KURIAMA DIDŽIAUSIA PRIDĖTINĖ VERTĖ, apdovanojimus pelnė Vilniaus Radvilų gimnazijos MMB „PROfession“ (mokyt. Alfredas Ribikauskas), kurianti laidas apie profesijas. Bendrovė užsiima filmavimu, prodiusavimu, režisavimu, fotografavimu, filmavimu bei fotografavimu iš oro, video montavimu. Joniškio Aušros gimnazija „SOLDOUT“ (mokyt. Jūratė Pinkienė ) pelnė akcinės bendrovės SWEDBANK įsteigtą nominaciją VERSLIAUSIA BENDROVĖ. Joniškiečiai užsiima maisto produktais ir pramogų verslu. Nominaciją EKOLOGIŠKIAUSIAS VERSLAS, kurią irgi įsteigė SWEDBANK, laimėjo ekologiškus rankų darbo šampūnus, dušo žėlė ir vonios miltus gaminanti Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos MMB „Bekija“ (mokyt. Arnas Ašmonas). PERSPEKTYVIAUSIA VERSLO IDĖJA pripažinta ir VšĮ „Versli Lietuva“ nominaciją laimėjo internetinius puslapius kurianti Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos MMB „WEB.it“ (mokyt. Sandra Paštuolytė). UAB „Bigso“ prizus ir nominaciją   UNIKALIAUSIA MOKOMOJI MOKINIŲ BENDROVĖ pelnė Vilniaus Radvilų gimnazijos MMB „Candy Jar“ (mokyt. Alfredas Ribikauskas), kurianti originalius suvenyrui lemputėje. Dovanėles ir staigmenas  kūria MMB “Stebuklas” iš Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos (mokyt. Edita Kondrašovienė), kauniečiai pelnė bene saldžiausias dovanas – nominaciją GERIAUSIAS VERSLO INTERVIU įsteigė UAB „Rūta“. GERIAUSIAS LOGOTIPAS IR BENDROVĖS ĮVAIZDIS – ši nominacija atiteko Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos bendrovei „Green Pot“ (mokyt. Sandra Paštuolytė), mugėje prekiavusiai dekoruotais vazonėliais su prieskoninėmis žolelėmis. Jai atiteko UAB „8toGo įmonė, First Priority“ apdovanojimai. „Šiaulių ekonomistų dirbtuvėlės“ iš Šiaulių Gegužių progimnazijos (mokyt. Ieva Rafael) šiemet vykdo projektą „Pasveikinkime vieni kitus“ – dovanoja bendruomenės nariui savo sukurtą produktą. Bendrovė pripažinta DRAUGIŠKIAUSIA BENDROVE, jai atiteko „Atlantis Cinemas“ įsteigti prizai. DAUGIAUSIAI PLC “TILŽĖ” LANKYTOJŲ SIMPATIJŲ SUSILAUKUSI BENDROVĖ – „Knygnešiai“ iš  Šiaulių universiteto gimnazijos (mokyt. Kristina Nosamienė) laimėjo Tilžės PLC apdovanojimus. „Knygnešiai“ nuomoja ir parduoda knygas, gamina knygų skirtukus.

Anot Lietuvos Junior Achievement organizacijos vadovo Justino Noreikos, mokinių mokomosios bendrovės pripažintos viena geriausių formų mokyti jaunimo verslo, ugdyti tam tikrus gebėjimus. Nors mokinių bendrovės neturi juridinio statuso, tačiau jos nueina visą įmonės kūrimo, produkto vystymo, pardavimų, marketingo kelią. Mokinių bendroves gali steigti tik vyresniųjų klasių  mokiniai, vadovaujami mokytojos ir turintys verslo konsultantą. Būtent šis du žmonės yra labai svarbūs įmonės kūrimo stadijoje – reikia suburti, padrąsinti jaunus žmones, aptarti verslo idėją bei kitus svarbius dalykus. Paskui, pajutę verslo malonumą, mokiniai patys yra labai iniciatyvūs. O taisyklės kurti mokinių benrovę yra nesudėtingos – prasidėjus mokslo metams įkuriama bendrovė, suformuojamas akcijų paketas (tradiciškai įstatinis kapitalas yra apie 100 Eur, akcijas įsigyja mokinių tėvai, mokytojai, draugai), išvystomas verslas ir pavasarį akcijos išperkamos, o bendrovė uždaroma. Jeigu idėja pavykusi, kitais metais galima vėl kurti bendrovę ir verslą vystiti, plėtoti toliau.

Nuotraukose: akimirkos iš Šiaulių regiono mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugės