Išvyka “Po Žemaitijos kalvas”

Isvyka-Po-Zemaitijos-kalvas_articlethumbnail2015 m. 04 mėn. 21 d. Šiaulių verslo inkubatorius inkubatoriuje įsikūrusioms įmonėms suorganizavo išvyką “Po Žemaitijos kalvas”. Kelionė buvo skirta 15 –osioms Šiaulių verslo inkubatoriaus metinėms paminėti.

Anksti ryte išvykome į Platelius. Pirmoje dienos pusėje aplankėme Šaltojo karo ekspoziciją, Žemaitijos nacionaliniame parke. Ekspozicijoje lankytojams pristatoma unikali vaizdinė ir grafinė medžiaga, kuri pasakoja apie buvusį visiškai slaptą sovietų branduolinės ginkluotės organizavimą ir veikimo principus. Taip pat demonstruojami kovinių raketų ir kitos Šaltojo karo ginkluotės pavyzdžių maketai, au­ten­tiš­ka to me­to įran­ga, gink­lai.

IMG_0236_medium

Vėliau Aplankėme šalia Platelių esantį seną gatvinį Beržoro kaimelį, labai seną bažnyčią, kuri statyta 1746 m.

IMG_0237

Šalia Beržno kaimo nesenai pastatytas 15 metrų apžvalgos bokštas, iš kurio apžiūrėjome gražius vaizdus: Platelių, Beržoro ežerus, Siberijos pelkę.

P4210719-1

Įsidienojus aplankėme pačius Platelius, pasivaikščiojome po miestelį. Miestelio dvaro parke didelį įspūdį paliko seniausias paprastasis uosis Lietuvoje, vadinamas Raganos uosiu – botaninis gamtos paveldo objektas. Vėliau praėjome apie 4,1 km Šeirės taku palei Platelių ežerą. Take yra 23 stotelės su būdingų šiai vietovei retų augalų, grybų ir gyvūnų rūšių bei vietos kraštovaizdžio aprašymais.

IMG_0241

IMG_0239-3 Paskutinis kelionės taškas buvo Žemaitijos sostinė Telšiai. Papietavę jaukioje kavinukėje, šviečiant pavasarinei saulei, pasivaikščiojom po Telšių miestą, gražiai sutvarkyta Masčio pakrante – kuri dabar yra pagrindinis traukos centras ir vietiniams gyventojams, ir miesto svečiams.

IMG_0245