Jaunimo verslo idėjų konkurso nugalėtojams įteikti piniginiai prizai

siauliai_small

Rugpjūčio 16-ąją buvo oficialiai paskelbti Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Jaunimo verslo idėjų finansavimo konkurso nugalėtojai. Geriausio vertinimo ir 2500 Eur premijos sulaukė Tautvydo Milaknio pristatyta verslo idėja – „onlaine“ pagalbos programėlės sukūrimas (kuriama „online“ pagalbos sistema, kurią galės užsisakyti tinklapio savininkas ir įsidiegti ją į savo puslapį. Atėjus klientui į puslapį, puslapio šone parodoma, jog yra konsultantas, su kuriuo galima iš karto susirašinėti norimais klausimais).

099A5837

Antroji vieta ir 2000 Eur premija atiteko Stanislavui Chačaturovui, kurio verslo sumanymas – akmens apdirbimas kompiuterizuotomis išmaniosiomis staklėmis (akmens formavimo, pjaustymo, graviravimo, frezavimo paslaugų teikimas). Justė Lipinskienė į konkurso nugalėtojų pagerbimo renginį atėjo su visa šeimyna. Moters idėja kurti „NeoFolk“ rūbus (modernių rūbų su folkloro elementais kūrimas ir siuvimas) pelnė trečią vietą ir 1500 Eur premiją. Tūkstantis eurų įteikta stalinio 3D spausdintuvo sukūrimo (stalinio 3D spausdintuvo sukūrimas paprastam vartotojui) idėjos autoriui Vytautui Žąsinui, o 500 Eur pelnė  pirmojo oficialaus „CrossFit“ sporto klubo Šiaurės Lietuvoje įsteigimo idėjos autorius Raimondas Rupšys. Penkiems nugalėtojams atiteko ne tik pelnytos premijos, bet ir sertifikatai. Visiems konkurso dalyviams įteiktos Šiaulių miesto savivaldybės padėkos ir simbolinės dovanos.

„Manau, kad pateiktos paraiškos tikrai nusipelnė dėmesio, jaunieji verslininkai planuoja užsiimti labai įvairia veikla. Geriausiais šį kartą pripažinti penki, tačiau ir kitų esamų ar būsimų verslininkų požiūris į savo pasirinktą sritį yra rimtas, jie nusiteikę toliau vystyti ir plėtoti savo sumanymus“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys. Šiaulių verslo inkubatorius yra šio konkurso partneris. Verslo inkubatoriaus specialistai konsultavo konkurso dalyvius, užsiėmė mentoryste, dalyvavo pateiktų paraiškų vertinimuose. „Jauniems žmonėms iškilo daug klausimų kaip pildyti paraiškas, konsultavome, kaip pateikti verslo planą, kad jame atsispindėtų ir verslo idėja, ir nuoseklus jos įgyvendinimas, ir būtų numatyti bei prognozuojami kaštai. Dabar belieka  laukti, kaip pavyks viską realizuoti. Mes visuomet pasirengę konsultuoti pačiais įvairiausiais klausimais, nes turime sukaupę didelę jauno verslo vystymosi patirtį, Šiaulių verslo inkubatoriuje užaugo ne viena įmonė, kuri dabar sėkmingai dirba ir plečia savo veiklą“, – sako A. Valys.

Iš viso konkursui buvo pateikta 14 paraiškų, konkurse dalyvavo 13 jaunų iki 29-erių  metų amžiaus šiauliečių. Geriausių idėjų autoriai pakviesti pasirašyti sutartis, pagal kurias jaunieji verslininkai turi galimybę pretenduoti ir į kitą savivaldybės finansinę paramą – yra numatytos subsidijos verslo idėjai įgyvendinti: pirmos vietos laimėtojas pretenduoja į 5 000 Eur subsidiją, kitos keturios vietos atitinkamai po tūkstantį eurų mažiau: 4000, 3000, 2000, 1000. Savivaldybė įsipareigoja subsidijuoti 50 proc. patirtų išlaidų, antra tiek privalės investuoti pat jaunasis verslininkas. Be šios paramos taip pat numatyta padengti dalį įmonės ar individualios veiklos registravimo, dalyvavimo parodoje ir darbuotojų mokymų išlaidų.

„Rezultatai paskelbti, dabar prasidės tikrasis jaunųjų verslininkų darbas, nes įgyvendinti savo idėjas nėra taip paprasta. Verslo inkubatoriaus specialistai pasirengę konsultuoti jaunuosius verslininkus, padėti visose srityse, kuriose tik galėsime. Tikimės, kad jauni žmonės nepristigs entuziazmo, o vėliau visi kartu galėsime džiaugtis jų verslo sėkme“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius A. Valys.

099A5813