Kviečiame smulkųjį verslą teikti paraiškas pagal priemonę „Inočekiai LT“

Kvieciame-smulkuji-versla-teikti-paraiskas-pagal-priemone-Inocekiai-LT_articlethumbnailNedidelės įmonės arba verslininkai, atitinkantys smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statusą, gali kreiptis dėl paramos inovacijoms diegti pagal priemonę „Inočekiai LT“ ir įsigyti jiems reikalingų paslaugų iš mokslo institucijų.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) jau sulaukė daugiau nei 180 paraiškų, kurių prašoma skirti suma siekia apie 3 mln. litų. Kvietimas buvo paskelbtas gegužės 21 d. ir nebus uždaromas anksčiau nei liepos 21 d. Iš viso šiuo kvietimu planuojama paskirstyti 7 mln. Litų.

 

„Raginame verslininkus būti aktyviais ir pasinaudoti galimybe užmegzti ryšius su universitetais, tyrimų centrais ir kolegijomis. Parama inovaciniais čekiais teikiama taikomiesiems moksliniams tyrimams, technologinės plėtros darbams ir techninių galimybių studijoms atlikti. Paraiškos parengimas yra paprastas, lengvai suprantamas net ir neturintiems paraiškų rašymo patirties“, – teigia MITA direktorius Arūnas Karlonas.

 

Šiemet atnaujintas paslaugų sąrašas, kuriame verslui siūloma pasirinkti jiems aktualias paslaugas iš daugiau kaip 1800 mokslo institucijų, tarp jų ir kolegijų, siūlomų paslaugų. Smulkus ir vidutinis verslas gali išsirinkti paslaugą, iš gausybės mokslo ir studijų institucijų siūlomų paslaugų ir MITA pasirūpins jos finansavimu. Paslaugų spektras yra labai platus, apima įvairias sritis: nuo technologijų, gaminių ar paslaugų kūrimo ar tobulinimo įmonėje, techninių galimybių studijų rengimo, produktų maketų, prototipų, receptų, pramoninio ir kitokio dizaino sukūrimo iki sudėtingiausių techninių sprendimų.

 

Maksimali vieno projekto vertė yra 20 tūkst. litų. Finansavimo intensyvumas siekia iki 80 proc. prašomos sumos, o likusią dalį, 20 proc. projekto vertės, įmonės turi padengti savo lėšomis.

 

Paraiškas galima teikti elektroniniu būdu specialiai sukurtoje interneto svetainėje (http://inocekiai.mita.lt), užpildant elektroninę paraiškos formą. Atspausdintas ir pasirašytas paraiškos originalas su priedais turi būti pateiktas per 5 darbo dienas nuo paraiškos pateikimo adresu: Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA), A.Goštauto g. 12-219, Vilnius. Paraiškas galima teikti iki š. m. liepos 21 d. 16:00 val.

 

Aukštesnis įvertinimas bus skiriamas projektui, kurio pareiškėjas nėra užmezgęs kontakto su mokslo ir studijų institucija, neturi mokslinių tyrimų ar technologinės plėtros projektų vykdymo patirties (nėra vykdęs MTTP projektų per paskutinius 3 metus).

 

Jeigu pareiškėjams bus skiriami vienodi balai, tuomet projektai bus reitinguojami pagal pasirinktą mokslo ir studijų institucijos teikiamą paslaugą, teikiant prioritetą pirmiausiai technologinės plėtros paslaugoms, antra – taikomųjų mokslinių tyrimų paslaugoms, trečia – techninių galimybių studijų paslaugoms.

 

Projektas turi būti įgyvendinamas ne ilgiau kaip 6 mėn., o veiklas būtina pradėti įgyvendinti per mėnesį nuo sutarties pasirašymo su MITA.

 

Tel. +370 5 2644710, mob. +370 656 11424 www.mita.lt