Lietuvos regionų mažųjų ir vidutinių įmonių inovatyvumui didinti – 34 mln. eurų ES investicijų

Lietuvos regionų mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ) turi galimybę tapti konkurencingesnės ir inovatyvesnės. Ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius 40-čiai įmonių projektų įsakymu skyrė apie 34 mln. eurų finansavimą pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Regio Invest LT+“. Šios investicijos paskatins regionų įmones pradėti ir vystyti inovatyvią gamybą, teikti inovatyvias paslaugas, kurti darbo vietas.

„Matydami didelį susidomėjimą ir įmonių potencialą šalies regionuose kurti ir plėsti inovatyvų verslą, nusprendėme skirti daugiau investicijų ir suteikti galimybę didesniam verslo atstovų skaičiui įgyvendinti projektus, nei buvo numatyta kvietimo pradžioje. Gavus gausybę kokybiškai parengtų projektų finansavimo suma buvo padidinta 17,7 mln. eurų ir iš viso numatyta skirti 34 mln. eurų investicijų“, – teigia ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Didžiausia finansavimo suma – 1,5 mln. eurų – skirta net 7 įmonių (UAB „Escolit“, UAB „Tasty Foods“, UAB „Įranga technologijos“, UAB „Plieno fortas“, UAB Druskininkų konferencijų centro, UAB „Dubingiai Diamond Resort“, UAB „Termicon“) investicijoms į verslo plėtrą.

Finansavimas skirtas įmonėms, veikiančioms metalo apdirbimo, įrenginių gamybos, maisto produktų gamybos, medienos ir plastiko apdirbimo srityse, taip pat sveikatos paslaugų, siuntų paskirstymo, orlaivių aptarnavimo ir priežiūros, IT paslaugų ir statybų srityse.

Pagal priemonę „Regio Invest LT+“ finansuojami projektai bus įgyvendinti Alytuje (7), Šiauliuose (7), Vilniuje (6), Panevėžyje (6), Utenoje (4), Klaipėdoje (4), Kaune (2), Marijampolėje (2), Tauragėje (1) ir Telšiuose (1).

Daugiau informacijos apie skirtą finansavimą galima rasti adresu: http://ukmin.lrv.lt/.

Iš viso pagal priemonę „Regio Invest LT+“ per 2014–2020 m. numatoma investuoti 86,9 mln. eurų ES investicijų. Pagal šią priemonę jau sudarytos 34 sutartys už 41,3 mln. eurų sumą, išmokėta 11,8 mln. eurų.