Mokiniams įteikti Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimai

Šiaulių verslo inkubatoriuje įvyko graži jaunystės šventė – birželio 3 dieną šešiolikai Šiaulių miesto mokinių įteikti Ekonomikos ir lyderystės mokyklos baigimo pažymėjimai.  Šių metų pavasario mokykloje aktyviausi buvo Didždvario, J. Janonio, Romuvos ir Daukanto gimnazijų gimnazistai.

Įgyta patirtis leis apsispręsti

Jau trečią kartą surengtoje  Ekonomikos ir lyderystės mokykloje, kurioje moksleiviai susitinka su verslo lyderiais, lankosi įmonėse, dalyvauja mokymuose, diskutuoja ir atlieka įvairiausias su verslu susijusias užduotis, dominavo praktiniai užsiėmimai. Būtent jie labiausiai ir patiko mokyklos absolventams, kurie, gavę mokyklos baigimo pažymėjimus, su mokyklos organizatoriais mielai dalinosi patirtais įspūdžiais ir savo ateities planais.

„Labai smagu, kad moksleiviams labai patiko susitikimai su jaunais verslininkais, kurie savo pavyzdžiu juos tiesiog įkvėpė, pasidalino neįkainojama patirtimi, kuri pravers mokiniams apsispręsti, kurią gyvenimo kryptį pasirinkti. Žinoma, neišdildomą įspūdį paliko praktiniai mokymai „Komandinė lyderystė“. Šios pavasario mokyklos metu mokiniai mokėsi 30 valandų. Rudenį mokykla tęs savo darbą”, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus projektų vadybininkė Rita Vilkaitė.

 

IMG_0625 IMG_0643

Ekonomikos ir lyderystės mokyklos programa šį kartą buvo orientuota į praktinius dalykus. Itin optimistiškai visus mokyklos moksleivius nuteikė jau pirmajame užsiėmime apie savo verslo pradžią papasakojęs UAB „Totus data“ projektų vadovas, UAB „Fiberta“ komercijos direktorius Tautvydas Milaknis, įsitikinęs, kad Šiauliuose yra daug verslo perspektyvų. Pats Tautvydas verslą pradėjo būdamas 14-os, o viena svarbiausių sėkmingo verslo ašių jis laiko gerą komandą. Savo verslo patirtimi dalinosi dr. Remigijus Laurutis, įmonės Cherry Servers Ltd direktorius, kuris būsimiems verslininkams atskleidė daug verslo internete paslapčių ir galimybių. IT specialistas, Startup’ų mentorius Marius Pareščius mokiniams suteikė daug motyvacijos ir nuorodų ateities veiklai, jis  Ekonomikos ir lyderystės mokyklos moksleiviams paliko itin energingo, nuoširdaus ir atviro žmogaus įspūdį. Savo komunikacinius įgūdžius moksleiviai ugdė užsiėmime „Žaidimas mieste“ – jauni žmonės mokėsi dirbti komandoje, kartu priiminėjo sprendimus, planavo savo veiksmus. Mokyklos užsiėmimai neapsiribojo tik Šiaulių miestu, mokiniai turėjo galimybę pasižvalgyti ir po Lietuvą. Kelionėje į Vilnių ir Varėnos kraštą buvo susipažinta su UAB „Montis magia“ veikla, išbandė laipiojimo trasas. Vėliau susitikime su Sauliumi Damulevičium – alpinistu, keliautoju, fotografu – vyko nuoširdus pokalbis ne tik apie keliones ir įspūdžius, bet ir keliautojo savybes, atsakomybę, riziką ir kitus dalykus, kurie atsikartoja visur gyvenime, pomėgiuose ir versle. Dargužiuose, „Sūrininkų namuose“, degustuodami namų produkciją, mokiniai diskutavo su sūrininku Valdu Kavaliausku apie jo veiklą, verslo žingsnius, pirmuosius sunkumus ir pirmąją sėkmę šioje verslo srityje.

„Nori toli nueiti, reikia komandos“

Finalinis  Ekonomikos ir lyderystės mokyklos užsiėmimas tarsi leido išbandyti, ar ankstesniuose mokyklos užsiėmimuose įgytos teorinės ir praktinės žinios gerai įsisavino – surengtuose  mokymuose „Komandinė lyderystė“, kurie vyko Kurtuvėnų regioniniame parke, praktinių-kūrybinių užduočių netrūko. Dvi komandos per menamą upę turėjo nutiesti tiltą, kurį yra sukonstravęs žinomas dailininkas,  daugelio kitų sričių specialistas L. Da Vičas. Norint atlikti šią užduoti, reikėjo susikaupimo, reikėjo lyderio, idėjų ir kantrybės atlikti darbą iki galo. Kaip vėliau savo pastabas apie komandų darbą išsakiusi Deimantė pabrėžė, kad tai turėjo būti bendras abiejų komandų darnus darbas, nes vienas bendras abiejų komandų pastatytas tiltas turėjo sujungti abu upės krantus. Aptariant praktinę užduotį prieita išvados, kad niekada nereikia pasiduoti: komanda turi būti susitelkusi, ambicinga atlikti užduotį ir turėti lyderį, kuris vadovautų. Vienbalsiai buvo nuspręsta, kad šioje užduotyje aiškiu lyderiu buvo Aurimas, o jam itin aktyviai ir sėkmingai padėjo Agnė.

„Mokymuose gavome daug praktinės patirties, tikra lyderystė yra tada, kai tu sugebi į darbą įtraukti visą komandą. dabar ir pats suprantu, kad turėjau aktyviau motyvuoti kitus narius, kurie per anksti pasidavė arba buvo pasyvūs”, – mokymuose įgyta patirtimi dalinosi Aurimas, pridurdamas, kad lyderiui būtina antroji ranka – patikimas pagalbininkas.

Užsiėmimų „Komandinė lyderystė“ tikslas buvo labai aiškus – kurti ekonomikos ir lyderystės mokyklos mokinių komandinio bendradarbiavimo  naudą: efektyvaus komunikavimo, informacijos dalijimosi, įsiklausymo į kito nuomonę ar pasiūlymus bei grįžtamojo ryšio svarbą ir stiprinti komandinę vienybę bendrumą, susitelkimą, vieningumą, pasitikėjimą savo draugais.  Mokymų treneris, „Mokymų akademijos“ vadovas Gintaras Ignatavičius džiaugėsi, kad į Kurtuvėnus pasimokyti susirinko išties aktyvūs, žingeidūs, kūrybingi jauni žmonės, tikri ateities lyderiai. „Nori toli nueiti, reikia komandos. Todėl mokymuose ir akcentavome, kaip susiburia komanda, kuo ji skiriasi nuo grupės, koks lyderio vaidmuo komandoje ir pan. Manau, kad tokios praktinės patirtys labai naudingos mokiniams“, – įsitikinęs G. Ignatavičius.

Ekonomikos ir lyderystės mokykla rudenį tęs darbą

Ekonomikos ir lyderystės mokykla – viena iš daugelio Šiaulių miesto savivaldybės inicijuotos „Jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos“ priemonių, skatinančių ir ugdančių jaunų žmonių verslumą, siekį tinkamai pasirengti savarankiškam gyvenimui.  Šią programą padeda įgyvendinti Viešoji įstaiga Šiaulių verslo inkubatorius. „Jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos“ tikslas – sukurti nuoseklią, efektyviai veikiančią sistemą, kuria remiantis būtų sukurtos ir įdiegtos priemonės ugdyti jaunimo verslumą, skatinti Šiaulių jaunimą pradėti verslą ir jį plėtoti.

IMG_0648