Neformali diskusija jaunimui „15 metų Europos Sąjungoje jaunimo akimis“

Sausio 24 dieną, 12:30 val. Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazija bei „Europe direct“ Šiaulių informaciniu centru Šiaulių miesto jaunimą kvies į neformalią diskusiją „15 metų Europos Sąjungoje jaunimo akimis“. Diskusija vyks Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijoje, adresu S. Šalkauskio g. 3.

Savo įžvalgomis apie Europos Sąjungą dalinsis moksleiviai Jaunimo Europos komandos narė Goda Katkutė ir Moksleivių parlamento narys Džioraldas Šukys, o į kitus moksleiviams svarbius klausimus atsakys bei diskusiją moderuos Rytų Europos studijų centro vadovas, politologas Linas Kojala. Renginio metu, moksleiviai aptars svarbiausius su Lietuvos naryste ES susijusius klausimus. Diskutuodami tarpusavyje bei dirbdami grupėse, moksleiviai aptars 15 metų Lietuvos narystės ES pasiekimus, suteiktą naudą bei Lietuvos indėlį į bendrą ES gerovę, kartu turės progą išsakyti savo pastebėjimus, lūkesčius bei esmines problemas, susijusias su Europos Sąjungos ateitimi. Jaunuoliai taip pat diskutuos apie artėjančius Europos parlamento rinkimus bei svarbą juose balsuoti.

Diskusija ,,15 metų Europos Sąjungoje jaunimo akimis“ – Užsienio reikalų ministerijos renginių ciklo ,,Mano Europa“ dalis. Iniciatyvos tikslas – viešose diskusijose su visuomene išsiaiškinti, kaip kiekviena valstybė narė įsivaizduoja Europos Sąjungos projektą ir jo ateitį, kokie klausimai svarbiausi.

Daugiau informacijos apie ,,Mano Europa“ rasite čia  http://urm.lt/default/lt/uzsienio-politika/uzsienio-politikos-prioritetai/lietuva-europos-sajungoje/pilieciu-dialogai-mano-europa