PASKELBTI VERSLO PLANO TURNYRO NUGALĖTOJAI

Dvi dienos (gruodžio 15-16 d.) atkaklaus darbo, kūrybiškumo ir sumanumo, komandos sutelktumo – ir galima džiaugtis Verslo plano turnyro nugalėtojų titulais bei prizais! Verslo plano turnyrą šiemet laimėjo Didždvario gimnazijos komanda „A.G.N.A“ – Paulina Maskaliovaitė (kapitonė), Aistė Norkutė ir Ugnė Pališaitytė. Antroji vieta atiteko J. Janonio gimnazijos komandai „Grandma told me“ – Eividas Augustinas Grinius (kapitonas), Elzė Urbietytė ir Lukas Volkovas, trečioji – S. Šalkauskio gimnazijos komandai „Ateitis“ – Dominykas Girdziušas (kapitonas), Akvilė Meidutė ir Airidas Juodinis.

Dvi dienas “Inovatorių slėnyje” (Zarasų raj., Antalieptė) darbavosi Šiaulių Didždvario, J. Janonio, Šiaulių universiteto, S. Šalkauskio gimnazijos, Šiaulių profesinio rengimo centro ir Šiaulių valstybinės kolegijos mokiniai, susiskirstę į devynias komandas. Šiemet buvo pasiūlyta nelengva užduotis – sukurti verslo planą socialiniam verslui. Turnyro dalyviai užduotis pradėjo įgyvendinti dar namuose – komandos į turnyrą turėjo atvykti atlikusios namų darbus, pasirengusios savo pirminius planus, kuriuos, susirinkę Antalieptėje, pirmiausia ir pristatė. Verslo idėjos buvo susijusios su pagalba senjorams, neįgaliesiems, atliekų rūšiavimu ir jų perdirbimu. Žinoma, tai buvo trumpai išsakytos idėjos, kurioms dar trūko sistemiškumo, nebuvo išsamiai suskaičiuoti biudžetai, nenumatytos rizikos, kitos verslui svarbios detalės. Todėl patyrę konsultantai Urtė Žukauskaitė-Zabukė, Arūnas Survila ir Monika Juknienė dvi dienas Antalieptėje bendravo su mokiniais, patarė jiems, diskutavo, skyrė įvairiausių užduočių, kol pagaliau atėjo finalinis etapas – komandoms reikėjo pristatyti jau patobulintus verslo planus. Jie nuo pirmą kartą pateiktų skyrėsi kaip diena ir naktis – patraukliai, išsamiai, argumentuotai skambėjo dėstomos mintys, kurias lydėjo prezentacijos. Verslo plano turnyro dalyviai drąsiai atsakinėjo į klausimus, diskutavo, gynė savo verslo idėją.
2017 m. Verslo plano turnyro nugalėtojais ir prizininkais pripažintos trys komandos, tačiau neįkainojamos patirties įgijo visi Verslo plano turnyro dalyviai.
„Labai svarbu, kad mokiniai pasirinko išties originalias idėjas, stipriai padirbėjo jas pristatydami, buvo malonu mokinius konsultuoti, nes jiems buvo įdomu, jie daug klausinėjo, stengėsi sukurti tokį verslo planą, kuris įtikintų, kad jį galima realizuoti“, – sakė konsultantė, Tarptautinio verslo ir komunikacijos specialistė U. Žukauskaitė-Zabukė.
Pirmosios vietos laimėtojų verslo idėja yra susijusi su išmaniosios apyrankės „A.G.N.A“, galinčios padėti sekti žmogui savo sveikatos būklę, sukūrimu. Šį įrankį merginos siūlo naudoti siekiant laiku prognozuoti širdies kraujagyslių susirgimus, sekti savo organizmo sveikatos būklę. Beje, laimėtojos buvo padovanotos … išmaniosiomis apyrankėmis.
„Grandma told me…“ komanda, antrosios vėliavos laimėtoja, norėtų padėti senjorams įsijungti į aktyvią veiklą, o jaunimui – daugiau bendrauti su senjorais. Tai realizuoti būtų galima sukūrus jaunų dizainerių ir senyvo amžiaus žmonių suvienijimą, kuris kurtų naują rankų darbo drabužių bei aksesuarų liniją „Grandma told me…”.
„Ateitis“ jauniems žmonėms siūlo daugiau domėtis sveika mityba ir aktyvesniu gyvenimo būdu. Tam pasitarnauti galėtų sukurta programėlė, kuri rekomenduotų mitybos planą, aktyvų poilsį, primintų, kada reikia tikrintis sveikatą, pateiktų sveikatos būklę vertinančių testų ir pan.
„Verslo plano turnyras suteikia mokiniams neįkainuojamą progą ne tik išanalizuoti savo siūlomą idėją, bet ir įvertinti jos įgyvendinimo kaštus, įvardinti partnerius, potencialius klientus. Šiemet buvo pasirinkta socialinio verslo idėja. Verslo plano turnyro dalyviai galėjo įsitikinti, kad galima urti tokį atsakingą verslą, kuris orientuotas spręsti konkrečią problemą ir leidžiantis susikurti sau darbo vietą, užsidirbti. Nes kiekvienas verslas turi dirbti pelningai“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys.
Verslo plano turnyras – Šiaulių savivaldybės finansuojamos jaunimo verslumo iniciatyvų skatinimo programos renginys, šios programos partneris – Šiaulių verslo inkubatoriaus.