Šiaulių miesto savivaldybės stende – brandūs verslai

Šiaulių arenoje lapkričio 28-30 d.d. vyksta VERSLO IR PASIEKIMŲ PARODA #ŠIAULIAI 19, kurioje vienas patraukliausių ir įdomiausių stendų – Šiaulių miesto savivaldybės stendas, kuriame savo gaminius ir paslaugas pristato šių metų Verslo projektų konkursą laimėję asmenys bei įmonės. Savivaldybės materialinę paramą gavusieji pristato interaktyvius suvenyrus, galimybę surasti po tinku kažkada paklotus tinklus ir parengti jų schemas, deimantiniais grąžtais atlikti neįtikėtinus darbus, sukurti stilingus drabužius ir aksesuarus ne tik augintiniams, bet ir jų šeimininkams…

Šiaulių miesto savivaldybė kasmet rengia Verslo projektų konkursą, kuriame materiali pagalba skiriama dvejose grupėse – jaunimui iki 29 metų amžiaus ir asmenims, vyresniems negu 50 metų. Taip pat galima pretenduoti ir į paramą įrankių ir įrangos įsigijimui. Šiemet finansinė parama buvo suteikta 8 konkurso dalyviams, pirmųjų vietų laimėtojams atiteko po 3500 Eur. Iš viso konkurso dalyviams buvo skirta 15 tūkst. eurų parama.

„Jaunimui konkursas buvo rengiamas jau ketvirtą kartą. Po pirmojo konkurso nuspręsta, kad verta paskatinti ir vyresnius žmones, kuriems gal būt kaip tik stinga tų kelių tūkstančių eurų, kad jie galėtų imtis verslo ar susikurtų sau darbo vietą. Sprendimas labai pasiteisino – kasmet Verslo projektų konkurse dalyvauja vis brandesnių idėjų autoriai, savivaldybės paramą gavę verslai sėkmingai įsitvirtina rinkoje. Būtent toks ir buvo tikslas, pradėjus rengti šiuos konkursus, tad lūkesčiai pasiteisina“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys, kuris dažnai konsultuoja paraiškas konkursui nusprendusius teikti asmenis. Anot jo, kartais žmogų tiesiog reikia paraginti, kad išdrįstų realizuoti savo sumanymus ir idėjas, kad nebijotų dalyvauti konkurse. Šiaulių verslo inkubatorius yra šio projekto partneris.

Parodoje dalyvauja MB „Veksita“ (IT), Martynas Bujauskas (Interaktyvus suvenyras), UAB „Hidrobalansas“ (Inovatyvi įranga statybai), UAB „Puri“ (Vaikų drabužiai), Jurijus Šarpanovas (Metodinės medžiagos mokytojams kūrimas), Edita Giedraitytė (Drabužiai, aksesuarai augintiniams ir jų šeimininkams), UAB „Eslaima“ (Įdarbinimo paslaugos), Saulius Stropus (Matematikos korepetitoriaus paslaugos).

Parodoje pristatoma MB „Veksita“ pritraukia daugelį parodos lankytojų, mat įmonę įkūrę trys Šiaulių universiteto absolventai siūlo daugeliui itin reikalingas IT paslaugas – rengia anksčiau atliktų įvairių tinklų schemas, po tinku, negriaudami sienų, randa gedimus, rūpinasi, kad įmonėse įrengtos sistemos veiktų sklandžiai ir užtikrintai, sprendžia iškylančias problemas, įrenginėja tinklų spintas ir pan.

Daug dėmesio parodoje sulaukia ir M. Bujauskas, pristatantis interaktyvų „Suvenyrą“, kurį smagu dovanoti – mediniame suvenyre integruotas animuotas Vytis, o viena suvenyro kraštinė slepia virtualios realybės turinį. Kada telefoną įstatai į virtualios realybės akinius, gali pamatyti tai, ką nori pristatyti suvenyro dovanotojas – įdomias Lietuvos vietas, atskirus objektus, miestų ar įmonių pristatymus ir pan.

Bene mieliausias stendo dalyvis – šuniukas, kuris padeda parodos dalyvei E. Giedraitytei pristatyti jos siuvamus drabužius šunims, katėms ir jų šeimininkams bei aksesuarus. Moteris teigia, kad dabar hobį ji pavertė maloniu verslu, o jos gaminiams klientų tikrai nestinga.

Kiekvienas stendo dalyvis ne tik pristato savo verslą, bet ir mielai dalinasi patirtimi, kaip gimė idėjos, kaip jos vystėsi ir, žinoma, detaliai gali papasakoti, kokį kelią jie nuėjo, kol gavo Šiaulių miesto savivaldybės paramą. Daugelio pasakojimas panašus – svarbu nebijoti ir išdrįsti konsultuotis, užpildyti konkurso paraišką, labai tikėti savo idėja, o tada ja patiki ir kiti. Gauta parama daugeliui labai svarbi, nes, pradedant verslą, dažniausiai ir stinga pinigų.