Šiaulių verslo inkubatoriaus įmonės domėjosi šeimos verslais

Kauno Žalgirio arena gegužės 17-ąją virto jau trečią kartą Vilniaus universiteto Verslo mokyklos organizuojamos konferencijos „Versli šeima 2018“ buveine – čia rinkosi tie, kurie vysto, planuoja ar nori plačiau susipažinti su šeimos verslo galimybėmis, tokio verslo pranašumais ir sunkumais. Pirmoji konferencija vyko Vilniuje, „Versli šeima 2017“ keliavo į Birštoną, o „Versli Šeima 2018“ sukvietė visus į Kauną.

Šiaulių verslo inkubatoriaus įmonių UAB „Ainava“, UAB „Struta“, IĮ „Sveikatos mokymai“, UAB „Algsta“ ir IĮ „Vėjūnos techniko laboratorija“ atstovai dalyvavo konferecijoje ir turėjo progos išgirsti daug ko įdomaus apie šeimos verslą, jo galimybes, konferencijoje buvo skirta laiko ir šeimos verslų pristatymui, susipažinimui bei kontaktų užmezgimui, konsultacijoms, nes šalia konferencijų salės vyko kontaktų ir šeimos verslų mugė.

Konferencijos rengėjai, pristatydami renginį, akcentavo, kad pagrindinis „Versli šeima“ tikslas – skatinti šeimos verslo idėjos patrauklumą, įtraukiant kuo daugiau motyvuotų dalyvių. Ankstesnės konferencijos tapo „pažinčių tinklu“, kuris suburia šeimas – vyrus ir žmonas, vaikus, seseris, brolius ir gimines, turinčius ir išvystytus šeimos verslus, ir tas šeimas, kurios turi noro, bet dar trūksta drąsos ir ryžto pradėti verslą.

Šiais metais konferencijoje buvo diskutuojama labai įvairiomis, šeimos verslui aktualiomis temomis – ir apie tokio verslo plėtrą, ir apie psichologinius dalykus, ir apie šeimos verslo pespektyvą. Konferenciją pradėjo dr. Birutė Miškinienė, Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktorė, Lietuvos Šeimos verslų asociacijos valdybos pirmininkė. Štai keletas pranešimų temų: Cincinačio universiteto (JAV) prof. Charles H. Matthews, Verslumo centro steigėjo pranešimo tema –  „Sąlygos antreprenerystei šeimoje: galimybės ir iššūkiai“, „Deloitte Legal“ projektų vadovo Tomo Mieliausko – „Kaip išsaugoti šeimos verslą, jei nepavyksta išsaugoti šeimos?“, tarptautinio šeimos verslo „Lappset Group Ltd.“ atstovo Hannu Ylinenpää pranešimo tema –  „Šeimos verslo kartų kaitos iššūkiai“ ir t.t.

„Lietuvoje smulkieji verslai labai dažnai susiję su šeima – įmonėje dirba artimi žmonės, jie vysto verslą, jį plėtoja. Manau, šeimos verslo perspektyvos yra didelės, gal pas mus per mažai apie tai kalbama, diskutuojama, kalbama dažniau apie tokio verslo trūkumus negu pranašumus. Ši konferencija Šiaulių verslo inkubatoriuje dirbančioms įmonėms, pagal dalyvavusiųjų atsiliepimus, buvo labai naudinga, ji sukėlė daug įvairiausių minčių, atskleidė šeimos verslo ypatumus, paskatino atidžiau pažvelgti į tokio verslo plėtojimą“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Feliksas Alius Valys.

Nuotraukose – konferencijos momentai ir šiauliečių delegacija renginyje.