Svajoji apie verslą? Dalyvauk verslo projektų konkurse!

Balandžio 12 dieną bendrame Šiaulių miesto savivaldybės ir VšĮ Šiaulių verslo inkubatoriaus verslumo skatinimo renginyje pristatytas Verslo projektų konkursas. Konkurso tikslas – skatinti šiauliečius kurti, plėtoti smulkųjį verslą suteikiant finansinę paramą laimėtojams. Kartu su konkurso sąlygomis pristatytos paramos smulkiajam verslui priemonės, nemokamos paslaugos pradedantiems bei plėtojantiems savo veiklą verslininkams, UAB Swedbank siūlomas paslaugų verslui paketas, taip pat aukštųjų mokyklų ir verslo įmonių bendradarbiavimo programos.

Verslo projektų konkursas skelbiamas balandžio 16 dieną. Paraiškos bus priimamos iki birželio 29 dienos. Dalyvauti konkurse gali pavieniai verslininkai ar labai mažos įmonės, kurių vienas iš ne mažiau kaip 50 proc. įmonės akcijų, pajų ar kitokių dalyvavimą įmonės kapitale žyminčių kapitalo dalių turinčių asmenų paraiškos pateikimo dieną yra nuo 18 iki 29 metų (imtinai) arba vyresni nei 50 metų amžiaus. Teikiamos paramos dydis – iki 3 tūkst. eurų. Tai nėra galutinė suma. Per trejus metus pasinaudojus visomis (iš viso teikiamos šešios) paramos smulkiam ir vidutiniam verslui priemonėmis galima gauti iki 6 tūkst. eurų finansinę paramą. Apie konkurso sąlygas daugiau rašoma savivaldybės svetainėje http://www.siauliai.lt/lit/Parama-verslui/.

Anot mero pavaduotojo Domo Griškevičiaus, mieste gyvena nemažai verslių, sumanių šiauliečių, kurie galėtų ir norėtų būti savarankiški, tačiau jiems reikia trupučio pagalbos. Jau nemažai šiauliečių pasinaudojo galimybe gauti finansinę ir kitokią paramą, šiandien jie džiaugiasi sėkmingais verslais. Miesto vadovams, kaip sakė D. Griškevičius, norisi, kad tokių verslininkų būtų kuo daugiau, todėl jie kviečia žmones būti aktyvius, pasinaudoti siūloma pagalba ir steigti (plėsti) įmones.

Daug metų pradedančius verslininkus konsultuojantis VšĮ Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas, renginio moderatorius Gytis Junevičius kvietė išdrįsti kurti savo verslą. „Konkursas yra puiki galimybė realizuoti svajonę“, – motyvavo renginio dalyvius. Vyras patarė būti ambicingiems, nebijoti, neklausyti draugų, giminaičių neigiamų komentarų, bet atkakliai siekti užsibrėžto tikslo. Visokios kliūtys ir nesėkmės, anot jo, yra neišvengiamos ir turėtų ne gąsdinti, o suteikti jėgų.

Jam pritarė Alius Valys, Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius. Vadovo nuomone, užsiimti verslu niekada ne per vėlu. Didelę patirtį turintis verslininkas sakė pastebėjęs, kad tiek ambicingi jauni, tiek lėtesni vyresni žmonės būna geri verslininkai, turi puikių idėjų. Įdomu tai, kad vyresni verslininkai yra apdairesni,  dėl to ir jų verslas bankrutuoja rečiau negu jaunųjų. Be to, verslo sėkmę nebūtinai lemia originalios idėjos. Kartais paprasti, internete ar kitose šalyse nusižiūrėti dalykai padeda sukurti sėkmingą verslą. Kartais padeda verslininko intuicija. Kad netikėtumų būtų mažiau, verslininkas kvietė konsultuotis, bendrauti su patyrusiais praktikais. Verslo inkubatoriuje galima gauti daug patarimų.

Patirtimi pasidalijo ir keletas jaunų verslininkų. Liudas Radžius kartu su mama pasinaudojo parama, skirta 50+ grupei, ir įsteigė įmonę „Triplex Audax“ (liet. triguba drąsa). Trys įmonės darbuotojai teikia skaitmeninio marketingo, dizaino ir kitokias paslaugas. Mindaugas Rupšys (kategorija iki 29-erių) kartu su broliu įsteigė UAB „Sporto menas“. Vaikinas sakė iš pradžių neturėjęs nė menkiausio supratimo apie verslą, tačiau reikiamos pagalbos sulaukė iš verslo inkubatoriaus darbuotojų. Šiandien brolių verslas klesti.

Kiek kitokį kelią pasirinko Šiaulių verslo inkubatoriaus HUB nariai, IT specialistai Justinas Dimšta, Deividas Bielskis ir Eligijus Krėpšta. Jie nesteigė įmonės, o pasirinko būti laisvai samdomais darbuotojais – freelanceriais. Anot vaikinų, toks darbas turi savo privalumų ir minusų. Jeigu esi savo srities profesionalas, darbo turėsi. Sunkiausia išmokti save parduoti.

Susidomėjusius verslo kūrimo idėja, norinčius daugiau sužinoti apie verslo rėmimo priemones, pabendrauti su verslą sukūrusiais jaunais žmonėmis kviečiame į dar vieną verslo projektų konkurso pristatymo renginį – jis vyks balandžio 19 d. 15 val. „SunCity CrossFit“ sporto klube (Vilniaus g. 237, Šiauliai, Šiaulių pėsčiųjų bulvaras, netoli Dailės galerijos).

Daugiau informacijos apie Verslo projektų konkursą pateikta savivaldybės svetainėje adresu www.siauliai.lt (puslapis „Parama verslui“). Apie paslaugas būsimiems ir esamiems verslininkams taip pat skaitykite Šiaulių verslo inkubatoriaus svetainėje www.svi.lt.