Verslo idėjos konkurso nugalėtojams – susitikimas su Roku Tamošiūnu

2016 m. rugpjūčio 16-ąją Šiaulių miesto savivaldybėje atsiėmę apdovanojimus ir premijas Verslo idėjos konkurso nugalėtojai jau kitą dieną buvo pakviesti į Šiaulių verslo inkubatorių, kur įvyko susitikimas su žinomu verslininku, investuojančiu į „start-up“, Roku Tamošiūnu.

„Manau, kad jauniems žmonėms Roko išsakytos mintys apie verslą, jo pradžią, apie drąsą ir klaidas versle tikrai naudingos. Turėti idėją puiku, bet ją įgyvendinti nėra taip lengva. Inkubatoriaus specialistai konsultuos konkurso dalyvius, rengsime mokymus, padėsime žengti tuos pirmus nelengvus verslo žingsnius“, – sako Šiaulių verslo inkubatoriaus direktorius Alius Valys.

Tamošiūnas išties negailėjo pagyrimų įdomias verslo idėjas pasirinkusiems šiauliečiams ir skatino juos veikti apgalvotai, neskubant, tačiau labai ryžtingai ir drąsiai.

„Nuosavas verslas – tai labai intymu ir skausminga, tikri kalneliai“, – sakė Rokas, paaiškindamas, kad sėkmes čia keičia dideli nusivylimai, vieną dieną atrodo, kad tu jau viską turi, kita būna pilna nevilties. Anot Roko, būtina išlaikyti visus išbandymus ir reikia nebijoti konsultuotis, klausti, bendrauti su savo verslo srities lyderiais, mąstyti globaliai ir neužsidaryti siaurame verslo, klientų rate.  Anot jo, svarbiausia turėti gerą komandą ir labai aiškiai žinoti, ko sieki. Rokas ragino jaunuosius verslininkus būti labai ambicingais ir užsispyrusiais, konsultuotis, klausti, bet visuomet turėti savo tvirtą nuomonę, atsižvelgti į klientų pasiūlymus, tačiau viską vertinti racionaliai. „Automobilių gamintojas Fordas yra pasakęs: „Jeigu būčiau klausęs klientų, būčiau sukūręs greitesnį arklį“. Tad visuomet turėkite tvirtą stuburą ir siekite savo tikslo“, – patarė Rokas Tamošiūnas.

Verslo idėjų konkurso nugalėtojai pasidalino savo mintimis, kas šiuo metu sudėtingiausia, kokios problemos juos gąsdina, kokių veiksmų dėl savo verslo jie jau ėmėsi. Tautvydas Milaknis, kurio konkurse pristatyta verslo idėja („onlaine“ pagalbos programėlės sukūrimas) pelnė pirmąją vietą, sakė, kad daugiausia klaustukų, laimėjus konkursą ir premiją, kyla dėl to, kaip protingai tuos pinigus panaudoti. Stanislavas Chačaturovas, kurio verslo sumanymas – akmens apdirbimas kompiuterizuotomis išmaniosiomis staklėmis, pelnė antrąją vietą, sakė, kad sudėtingiausia nerti į biurokratinį pasaulį – tvarkyti įmonės buhalteriją, neužmiršti įvairiausių dokumentų, be to, anot, jo, įmonės steigimas užkrauna labai didelę atsakomybę. Verslo patirtį jau turintis Stanislavas sunkumų nesibaimina, savo sritį jis žino neblogai, todėl tikisi sėkmės.  Susitikime Justė Lipinskienė dalyvavo kartu su savo vyru, nes jų idėja kurti „NeoFolk“ rūbus yra bendra, kartu ją ir bandys realizuoti. Moteris juokėsi, kad kol kas jie yra ūkininkai, o dabar stengsis tapti verslininkais. Stalinio 3D spausdintuvo, kuris bus prieinamas kiekvienam, kūrėjas Vytautas Žąsinas pripažino, kad verslo patirties neturi, tačiau labai gerai žino, ką nori sukurti ir tiki savo sėkme. Pirmojo oficialaus „CrossFit“ sporto klubo Šiaurės Lietuvoje įsteigimo idėjos autorius Raimondas Rupšys sakė, kad žino savo verslo potencialius klientus, kad tokių klubų sėkmė užsienyje ir kituose Lietuvos miestuose rodo, kad žmonėms patinka pasiūlyta programa, bendruomenės principu kuriamas klubas, todėl tikisi sėkmės ir Šiauliuose.

Tamošiūnas pasidžiaugė, kad verslo idėjos konkurso nugalėtojai žino ir savo konkurentus, ir tos srities lyderius pasaulyje, tad turi į ką orientuotis. „Turėkite ambicijų būti globaliais žaidėjais“, – atsisveikindamas jauniesiems verslininkams palinkėjo R. Tamošiūnas.

IMG_9744